Банкір, політик та АТОшник: хто він, новий голова Миколаївської ОДА Савченко

Про узгодження кандидатури Савченко говорили ще на початку липня, але вирішення питання затягнулось аж до вересня.
Depo.Миколаїв
14 вересня 2016 10:43
ФОТО: depo.ua
Банкір, політик та АТОшник: хто він, новий голова Миколаївської ОДА Савченко
Банкір, політик та АТОшник: хто він, новий голова Миколаївської ОДА Савченко

Нещодавно стало відомо, що конкурс на посаду голови Миколаївської ОДА виграв народний депутат України від партії БПП "Солідарність" Олексій Савченко, повідомляє Depo.Миколаїв.

Соратник президента має досить опосередковане відношення до Миколаєва. Чи не вперше він побував у місті корабелів, коли приїхав "поспілкуватись" з очільниками силових структур міста та області. Тоді ще претендента на голову Миколаївської ОДА "засікли" з прокурором області Тарасом Дунасом.

Про узгодження кандидатури Савченко Порошенко говорили ще на початку липня, але вирішення питання затягнулось аж до вересня. Пізніше нардепа хотіли перекинути в Житомирську область, але перетрубаціям не судилось втілитись в життя. 

Поки президент не підписав офіційного розпорядження про призначення нардепа Савченко очільником області, але це лише питання часу. Примітно, що це буде вже другий губернатор, який змінить посаду народного депутата на голову ОДА. Колишній очільник Миколаївщини Вадим Меріков також отримав підвищення після того, як увійшов в Раду по спискам "Батьківщини". 

Нині Олексій Савченко - нардеп і перший заступник голови комітету ВР з питань бюджету. Уродженець Чернігівської області закінчив Київське вище суворовське училище та Інститут підготовки кадрів Управління по боротьбі з організованою злочинністю (УБОЗ). Вищу освіту здобув у Національній академії внутрішніх справ України за спеціальністю - правознавство. У 2008 році закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом (кваліфікація - магістр економіки та управління трудовими ресурсами).

З 1994 року по 2003 працював в Головному управлінні МВС України в Києві на кількох посадах, починаючи від заступника начальника відділу, закінчуючи заступником начальника управління. З 2004 року по 2005 очолював управління безпеки банку "Персональний Комп'ютер" (згодом "Родовід"), став заступником голови правління банку "Родовід". Пізніше працював ще в декількох банках - "Азія Універсал Банк", "Партнер-Банк", "Авант-Банк", "Конверсбанк". У 2007 році був першим віце-президентом Холдингової компанії "Київміськбуд", а в 2010 році протягом двох місяців очолював концерн "Укрспирт".

Майор Управління держохорони України (охорона вищих посадових осіб) - проходив службу в аналітичному управлінні і в підрозділі спеціального призначення "Булат". У складі спецпідрозділу УДО брав безпосередню участь в АТО, зокрема, при визволенні міста Слов'янська та ін. В ЗМІ досить багато різнобічної інформації про цього політика. Раніше повідомлялося про те, як він відмовився від присвоєного йому статусу учасника бойових дій, а також, як наполягав на обов'язковому проведенні аудиту діяльності чиновників, які йдуть зі своїх посад.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв