ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Агенція розвитку Миколаєва: потрійні премії та примарні перспективи інвестицій

У Миколаєві продовжуються перепетії навколо Агенції розвитку міста
Depo.Миколаїв
25 квітня 2016 15:11
ФОТО: depo.ua
Агенція розвитку Миколаєва: потрійні премії та примарні перспективи інвестицій
Агенція розвитку Миколаєва: потрійні премії та примарні перспективи інвестицій

У Миколаєві продовжуються перепетії навколо Агенції розвитку міста. На цей раз справа в колосальному фінансуванні новоствореної комунальної установи, повідомляє Depo.Миколаїв.

Нагадаємо, що нещодавно мер Миколаєва Олександ Сєнкевич оголосив, що на "неформальному" конкурсі серед шести претендентів найбільше відзначився Василь Гошовський, якого і було призначено директором Агенції розвитку Миколаєва. При цьому, як розуміти поняття "неформальний конкурс" на посаду комунального підприємства Олександр Сєнкевич не пояснює, так само як і не називає імен інших претендентів на посаду (а були вони взагалі? - ред).

Через декілька днів після офіційного призначення, Василь Гошовський в ефірі "НИС-ТВ" спробував пояснити на що Агенції, яка має залучати кошти до бюджету, тягне з нього аж 4,5 млн грн. Поки фінансування комунального підприємства під питанням, Агенція готуватиме зміни до бюджету та проситиме на 2016 рік 1,3 млн грн. 

"В тому бюджеті, який зараз затверджено, цих коштів не закладено. Найближчим часом ми готуємо зміни до бюджету для того, щоб Агенція могла працювати. Я думаю, що протягом місяця будуть внесені зміни і Агенція зможе на цей рік затвердити свою заявку на бюджетне фінансування і отримати на 2016 рік приблизно 1 млн 300 тис. грн. Може трішки менше, бо воно коригується, зарплата була закладена на той момент, коли ми починали розробляти тільки програму. Зараз вже майже 2 місяці вже минуло, тому вона трішки зменшиться", - повідомив Гошовський.

Новопризначений директор Агенції заявив, що в порівнянні з іншими комунальними установами дана сума не така вже і велика. Гошовський акцентував, що донори мають побачити, що організація "солідна" та може вкладати кошти в проект: "Чому така велика сума?! Ми можемо порівняти з тим, скільки отримують іншу установи. Вони отримують на порядок більші суми, але я не хочу цього робити. Я хочу пояснити, чому саме необхідні кошти для агенції. По-перше, всі проекти міжнародної фінансової допомоги або грантові проекти передбачають спів фінансування. Для того, щоб ми показали, що цей проект місту дійсно потрібен, ми повинні показати, що хоча б 10% бюджету можемо профінансувати від того гранту, який ми отримали".

В підтвердження своїх слів Гошовський навів приклад з власного досвіду: "Наприклад, в останньому гранті, коли я працював, загальна сума була близько 700 тис. євро. Міський бюджет, звичайно, 63 тис. євро виділив для того, щоб показати, що цей проект їм потрібен. А не ми будемо робити його тільки тоді, коли нам хтось надасть гроші, тому що зрозуміло, яке відношення буде потім…"

Ведучий поправив Гошовського і заявив, що 4,5 млн грн – це не ті гроші, про які говорить зараз Гошовський. Якщо місту потрібна якась співучасть у якомусь проекті, то місто на це буде виділяти окремо кошти, а не з цих 4,5 млн грн. Фактично директор Агенції зібрав до купи всі витрати на проекти, які будуть фінансуватися і з міського бюджету і з бюджету установи.

Ще до свого призначення Гошовський повідомляв, що в штаті Агенції працюватиме три особи: директор, бухгалтер та спеціаліст з комунікації. В інтерв'ю він зазначив, що на зарплату до кінця 2016 року буде направлено 400 тис грн, при цьому премія втричі перевищуватиме зарплатню: "Ми говоримо про те, що Агенція має фінансуватися за рахунок грантових донорських коштів. Якщо місто не готово виділити 5 тис., 4 тис. грн. на зарплату людям, які працюють в цій установі, то яким чином тоді ми будемо переконувати донора, що ця установа місту потрібна? Якщо вона бюджетна і не отримає з бюджету фінансування. Друге, для того, щоб розробити проект (грант), потрібно розробити проектно-кошторисну документацію, потрібно зробити презентацію, потрібно найняти бухгалтера, юриста, для того щоб підготувати документи. Всі ці гроші, якщо розподілити на цей рік 1,3 млн грн.: закладено близько 400 тисяч гривень – це зарплата з преміальними, причому преміальні втричі перевищують саму зарплату. Преміальні будуть оплачуватись тільки тоді, коли дійсно будуть досягатися результати, передбачені програмою".

Ще 800 тис гривень місто витратить на примарні проекти, які не факт, що фінансуватимуться. При цьому Гошовський зазначає, що залучатиме до написання проектів бухгалтера та інших спеціалістів, які і так отримуватимуть зарплатню: "Інша частина (більша) – 840 тис. грн передбачено саме на фінансування цих витрат пов’язаних з розробкою цього, оскільки в жодній програмі, в жодному бюджеті організації немає коштів на те,щоб такі бюджети готувати".

Фактично, новопризначений директор Агенції розвитку Миколаєва не зміг пояснити, яку реальну користь зможуть надати місту три особи, які отримуватимуть нетиполу, як для чиновників зарплатню більш ніж по 5 тис. грн і ще три премії, витрачаючи кошти на проекти, реалізація та фінансування яких під великим сумнівом.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв