11 медалей - тривожний дзвіночок, - Харлан про результати України в Ріо

Миколаївська шаблістка вважає, що спортсменам доводиться існувати всупереч труднощам, адже уряд не переймається спортом

11 медалей - тривожний дзвіночок, - Харл…

Миколаївська шаблістка Ольга Харлан, яка виборола дві медалі в Ріо, вважає, що в нинішньому стані спорту в Україні є провина уряду. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на Styler.

- Якби влада вирішила взятися за розвиток спорту в нашій країні, на що, на вашу думку, столи б звернути увагу в першу чергу? Де найбільші проблеми?
-Якби хтось із представників влади запитав мене, що стоїть в спорті зробити в першу чергу, думаю, я б в першу чергу назвала умови для тренувань. Зали - це ж найголовніше для спортсмена. Це, без перебільшення, все його життя. Вам же приємно працювати в офісі, де комп'ютери стоять на столі, а не на підлозі, наприклад. Мрію, щоб у нас був зал спеціалізована (зала - ред.), в якій б тренувалися тільки фехтувальники. Зала на двадцять доріжок і все, що потрібно для фізичної підготовки - це ж просто мрія! Але у нас такого немає, на жаль.

- У цьому сенсі Україна часто наводять як приклад Швеції, де спорт - на найвищому рівні...
- Україні можна привести в приклад будь-яку європейську країну, в кожній з яких умови для тренувань будуть в десятки разів краще, ніж у нас. Ми до них приїжджаємо, і у нас очі просто квадратні стають. Бачимо всі ці зали і розуміємо: адже вони так з самого дитинства тренуються. З самого дитинства! У нас взагалі все не так. Там маленькі діти приходять вже з такою сильною фізичною підготовкою, якої немає у мене зараз. І умови для тренувань, наявність обладнання - як же без цього? Не знаю, хто конкретно винен в тому, що спорт в Україні знаходиться в такому жалюгідному стані.

Але, в будь-якому випадку, все йде від уряду. Якщо при владі немає любові до спорту, то про що можна говорити. Виходить, що ми існуємо всупереч цим усім труднощам. А ми - це просто люди, які хочуть просто добре працювати і отримувати своєю працею олімпійські медалі. Кожна людина, яка приходить в спорт - у нього ж є мрія. Тренер йому з самого початку говорить: "Ти хочеш олімпійську медаль? Тоді ти повинен або повинна працювати для цього! Чи не скаржитися ні на що, а віддавати всього себе". Ми так і робимо, ми цим живемо. Маленька дитина приходить в спорт і не знає, які умови за кордоном у дітей такого ж віку, як він. Він просто працює, де є.

- А як ви сприйняли той факт, що Україна на Олімпіаді в Ріо вдалося зайняти лише 31-е місце?
- 11 медалей - це такий тривожний дзвіночок, що дає сигнал про те, що у нас щось не так. У таких випадках потрібно не шукати відмовок, а думати, де були помилки. І намагатися не допускати їх у майбутньому.

- Наскільки відомо, вам не раз пропонували виступати за інші країни. І ваш випадок - з тих, що можна приводити в приклад іншим спортсменам, які, на жаль, їдуть.
- Звичайно, мені не раз пропонували виступати за інші країни. Люди бачать, що в нашій країні зараз справи йдуть не дуже добре, і бачать перспективного спортсмена, який може принести медаль і готові давати для цього всі умови. Але я не погоджуюся. Тому що вірю, що все у нас налагодиться.
І в Токіо у нас на сто відсотків буде набагато більше медалей. Просто потрібен час. Сподіваюся, що спорт за цей час займе гідне місце в нашій країні. Ну або, принаймні, про нього будуть більше думати. Але бачимо, що влада зараз просто іншим зайнята. Спорт - це обличчя країни. Адже на Олімпійських іграх ти з гордістю показуєш свій, рідний прапор. А то, що наш прапор міг би підніматися на Олімпіаді знову і знову - все це реально.

Про плани Ольги Харлан на майбутнє читайте тут.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme