"Шанхай", бардак і безлад, - Сєнкевич про ринок на 3-й Слобідській

Від підприємців вимагають по 10 тис. за оренду, хоч торговий комплекс офіціно оформлений як тимчасова споруда

"Шанхай", бардак і безлад, - Сєнкевич пр…

Сьогодні, 21 вересня, на засідання "промислово-транспортної" депутатської комісії прийшла ініціативна група підприємців, які працюють на ринку "Юліана-сервіс" (вул. 3-я Слобідська). Миколаївці звернулися до депутатів за допомогою у вирішенні конфлікту з директором підприємства Аладдіном Магеррамовим, що більш ніж в шість разів підвищив вартість оренди торгових павільйонів після реконструкції. Про це Depo.Миколаївповідомили в прес-службі міськради.

Олена Герасимчук, голова Миколаївської обласної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників малого та середнього бізнесу "Єднання", розповіла про передісторію конфлікту. "У 90-х роках, коли у людей не було роботи, вони здійснювали виносну торгівлю в багатолюдних місцях. Так було і на вулиці Дзержинського. Коли було "напрацьовано" це місце, з'явилася людина, яка ініціювала створення ринку. Була відведена земля для організації роботи підприємців. Так званий інвестор домовлявся з підприємцями: давайте вкладемо гроші і побудуємо торговий комплекс", - зазначила Герасимчук.

За її словами, недогляд з боку підприємців був у тому, що вони передавали гроші на спільне будівництво, але не отримали жодних підтверджуючих документів. ПП "Юліана-сервіс" була виділена земля під торговий комплекс - тимчасові споруди. У 2003 році "Юліана-сервіс" отримує право власності на капітальну забудову. "Питання: звідки взялася капітальна забудова, якщо земля виділялася під тимчасові споруди? Факт на сьогодні є. Торговий комплекс існує, працюють підприємці. У 2016 році почалася реконструкція торгового комплексу. Сьогодні підприємці звертаються до міської влади тому, що їх позбавили робочих місць", - додала підприємець.

Олена Герасимчук підкреслила, що переговори з власником торгового комплексу проводилися неодноразово, але вирішити конфлікт не вдалося. Управлінням державної архітектурно-будівельної інспекції реконструкція визнана незаконною, там є самозабудова. Хоча сам Магеррамов стверджує, що в липні поточного року те ж управління ДАБІ прийняло в експлуатацію реконструйовані приміщення.

Саме реконструкція дозволила власнику ринку на 3-й Слобідській вивести підприємців з їх торгових місць: це стосується чотирьох реалізаторів хлібобулочних виробів, яким запропонована нова орендна плата - по 10 тисяч гривень. Раніше вона становила 1600 гривень.

При цьому протягом багатьох років люди працюють без укладення договору між адміністрацією ринку та підприємцями. У договорі має бути зазначено торгове місце, квадратура, вартість квадратного метру. За словами Герасимчук, відмовляється укладати договори саме адміністрація ринку.

За допомогою у вирішенні конфлікту підприємці і профспілка працівників малого та середнього бізнесу звернулися до міської влади. У розгляді питання взяв участь мер Олександр Сєнкевич. Він висловив своє невдоволення ситуацією, яку городяни щодня спостерігають на вул. 3-й Слобідській:

"Там "шанхай", бардак і безлад. Це стосується не тільки ринку "Юліана-сервіс". Найближчим часом ми займемося наведенням порядку. Людям ходити там неможливо, пішоходи виходять на проїжджу частину, нічого не бачачи через будки. Що стосується звернення підприємців, тут я бачу господарський конфлікт. Є попит на торгові місця і власник ринку користується цим попитом, щоб підняти вартість оренди цих місць. Як міський голова я не можу втручатися в господарську діяльність ПП "Юліана-сервіс". Але на факт незаконної реконструкції міська влада буде реагувати. Ми вже скасували містобудівні вимоги", - сказав мер.

Він доручив начальнику управління земельних ресурсів Олександру Морозу протягом двох тижнів підготувати документи про виділені ділянки землі на вулиці 3 Слобідській від проспекту Центрального до вулиці Чкалова: "Я хочу бачити всі договори оренди землі, документи на право власності тощо. Головне питання: як тимчасові споруди стали капітальними об'єктами? Підготуйте запит в БТІ: нехай нададуть всі свідоцтва про право власності, повинна бути проведена інвентаризація закріплених цими документами павільйонів. Я хочу розуміти, що зареєстровано на даній ділянці, і в якій кількості. У мене немає суб'єктивного ставлення. Я хочу розібратися в цій ситуації і повернути все в законне русло. У Миколаєві не може бути незаконної господарської діяльності. Будемо звертатися до суду і - під знесення", - сказав мер.

Нагадаємо, що підприємці ринку перекривали пр. Центральний, акцентуючи на підвищенні оренди. Крім того, вони заявили, що дирекція погрожує їм фізичною розправою.

Варто додати, що жителі найближчих до ринку будинків скаржаться на генделик, який працює там цілодобово. До того ж ринок відхопив в людей частину тротуару.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme