"Миколаївоблтеплоенерго" виправдалось, що не збирається вішати свої збитки на людей

На підприємстві пояснили навіщо блокують доступ жителів до теплових лічильників

"Миколаївоблтеплоенерго" виправдалось, щ…

Питання функціонування та доступу до приладів обліку теплоенергії викликав ряд питань і нарікань з боку миколаївців. Городяни скаржаться, що "Облтеплоенерго" змушує людей сплачувати збитки підприємства, повідомляє Depo.Миколаїв.

З цього питання вчора, 19 лютого,в ОДА відбувся брифінг начальника управління житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації Євгена Гладкова, в.о. департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради Андрія Палько та головного інженера підприємства Віталія Бородіна.

За словами Євгена Гладкова, за 2015 рік було встановлено 305 приладів обліку, це рекордна кількість у порівнянні з минулими роками, адже за попередніх 10-12 років було встановлено близько 600 приладів. До опалювального сезону 2016-2017 рр. поставлена ​​задача 100% забезпечити приладами обліку весь житловий фонд. Крім того, повністю забезпечені лічильниками всі котельні.

Як розповів Віталій Бородін приладами обліку оснащено 70% житлового фонду, який обслуговується підприємством. Він зазначив, що ще 7 років тому кількість встановлених приладів була незначною. Сьогодні ж установка лічильників і "ручне" управління температурними режимами може привести до аварій на котельних.

"Спрацьовує автоматика, що може створити тепловий колапс на котельні. Комерційний вузол обліку теплової енергії, до складу якого входять прилад обліку, запірна арматура, манометри, термометри. Підкреслюю, втручання в роботу вузла заборонено правилами технічної експлуатації", - сказав він.

Тому тепловики призводять відповідно до нормативних правилами доступ і використання приладів обліку.

Віталій Бородін зазначив, що в рамках реалізації інвестиційного проекту при фінансуванні Світового Банку підприємством запланована установка індивідуальних теплових пунктів в Корабельному районі Миколаєві. Це автоматичне регулювання подачі теплової енергії в залежності від змін температурного режиму.

"Думаю, що після того, як закінчимо установку приладів теплового обліку ми перейдемо до реалізації проекту індивідуальних теплових пунктів", - сказав інженер.

У свою чергу Євген Гладков відзначив, що прилад обліку тепла - це не регулювання надходження теплової енергії.

"Це не регулювання, а споживання і як будь-який комерційний засіб обліку воно розраховане на певні параметри. Наприклад, як будь-який агрегат на котельні при навантаженні на нього менше 30% працювати не може, в зв'язку з тим, що є нижній поріг, елементарно спрацьовує автоматика. Так і тут. Але навіть не це головне - важливо, то що будь-який тепловий лічильник вже звужений в діаметрі надходження тепла в будинок в двічі. Якщо діаметр на вводі в будинок - 100, то лічильник - 50. Витрата теплоносія вже розрахована на менший діаметр".

Він розповів, що важливо встановлювати регулятори тепла на батареях у квартирах, а не виводити з ладу прилади обліку.

"Регулювання подачі тепла таким грубим способом призводить до розбалансування теплової системи опалення. При нижньому розведенню це призводить до скарг мешканців верхніх поверхів у яких холодно в квартирах, а при верхньому розливі навпаки скаржаться мешканці нижніх поверхів", - сказав він.

Андрій Палько розповів, що через соціальну напругу, яка виникла після таких дій міська влада направила ряд звернень, в тому числі і в Антимонопольний комітет.
Євген Гладков сказав, що згідно з висновками інспекції Держенергонагляду дії працівників підприємства визнані такими, що не суперечать чинному законодавству.
Євген Гладков порекомендував головному інженеру провести роз'яснювальну роботу серед населення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme