Водія, через якого загинули воє миколаївців, відправлять за грати

Суд першої інстанції дав чоловіку "умовний" строк, проте апеляційний суд призначив реальне покарання

Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі Апеляційного суду.

22 квітня 2016 року в темний час доби по автодорозі М-14 «Одеса-Мелітополь-Новоазовск» Лобастов А.О. рухався з боку м. Миколаєва в бік м. Одеси зі швидкістю приблизно 70-80 км/год., керуючи автомобілем «DAEWOO LANOS». У зустрічному напрямку, по своїй смузі, рухався автомобіль марки «DAEWOO LANOS» під керуванням водія Довганюка П.В. зі швидкістю приблизно 90 км/год.
Під час виконання маневру обгону вантажного автомобіля при проїзді 66 км. водій Лобастов А.О. грубо порушив Правила дорожнього руху України, не переконався, що смуга зустрічного руху вільна, виїхав на неї і припустився лобового зіткнення з автомобілем «DAEWOO LANOS» під керуванням Довганюка П.В.
В результаті дорожньо-транспортної пригоди двоє пасажирів від отриманих тілесних ушкоджень загинули на місці пригоди, а один пасажир та водій Довганюк П.В. отримали тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості.
Дії Лобастова А.О. судом кваліфіковані за ч. 3 ст. 286 КК України - порушення правил безпеки дорожнього руху, особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило тілесні ушкодження та загибель осіб і призначив йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки.
На підставі ст. 75 КК України Лобастова А.О. звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 3 роки з покладенням обов’язків передбачених ст. 76 КК України, не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої інспекції та повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання.
Прокурор в апеляційній скарзі просив вирок скасувати в частині звільнення обвинуваченого від відбування покарання та ухвалити новий вирок, яким вважати його засудженим за ч. 3 ст. 286 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки, оскільки міра покарання не відповідає тяжкості скоєного злочину.
Потерпілі заперечували доводи прокурора, оскільки обвинувачений відшкодовує їм майнову та моральну шкоду і його поведінка після пригоди свідчить, що вирок справедливий.
Відповідно до змісту ст.ст. 50, 65 КК України покарання має на меті не тільки кару й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами. Суд, при призначенні покарання, має враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом’якшують і обтяжують покарання.
Апеляційна інстанція взяла до уваги доводи прокурора і вказала, що тяжкі наслідки суспільно-небезпечного діяння, вчиненого обвинуваченим, неможливо виправити без відбування покарання, тому вирок Березанського районного суду Миколаївської області від 23 серпня 2016 року скасувала і постановила свій вирок, яким призначила реальне покарання - 5 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 роки.
Вирок внесений в Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень і може бути оскаржений в касаційному порядку.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев