У мерії Миколаєва збираються витратити 10 млн на теплолічильники

Миколаївоблтеплоенерго досі не встановило жодного з 291 запланованого лічильника

У мерії Миколаєва збираються витратити 1…

За інвестпрограмою "Миколаївоблтеплоенерго" мало встановити у Миколаєві до початку опалювального сезону 291 тепловий лічильник. Брак обігових коштів у ОКП може внести корективи в робочі плани тепловиків. Принаймні, станом на 1 серпня не встановлено жодного лічильника. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

У мерії заявили, що міська влада готова взяти на себе придбання та монтаж 131 теплолічильника: стільки приладів планувалося встановити в будинках з великою кількістю абонентів.

"Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема, послуги з централізованого постачання теплової енергії - це вагоме навантаження для бюджетів миколаївців, яке можна зменшити, встановивши в будинках прилади обліку тепла. Місто готове взяти на себе витрати по установці теплових лічильників, щоб допомогти нашим городянам, незважаючи на те, що це обійдеться бюджету в суму близько 10 млн грн", - сказав мер Олександр Сєнкевич.

Віце-мер Валентин Гайдаржи вже провів переговори з питання підготовки міста до зими в НКРЕ і Мінрегіонрозвитку й запропонував кілька варіантів щодо стабілізації ситуації. Заборгованість "Миколаївоблтеплоенерго" за газ, витрачений  на вироблення теплової енергії для бюджетних організацій, становить 8 млн 300 тис. грн.

"Якщо укласти договір реструктуризації цієї суми, то тоді відповідно до Постанови КМУ № 217 та Постанови НКРЕ алгоритм розщеплення, який сьогодні виглядає так: 90 відсотків - за газ, а 10 відсотків - на потреби "Миколаївоблтеплоенерго", може змінитися кардинально. У цьому випадку ми можемо розглянути на місцевому рівні авансування підприємства за майбутню теплову енергію. Але ці гроші не можуть бути використані на підготовку до зими", - пояснює Гайдаржи.

Міська влада запропонувала взяти на себе частину витрат зі встановлення теплолічильників. Інвестпрограма "Миколаївоблтеплоенерго" погоджена з обласною радою та ОДА та схвалена Нацкомісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. Тому Сєнкевич звернувся до обласної влади з пропозицією узгодити спрямування коштів інвестиційної програми тепловиків, вивільнені в разі встановлення лічильників за рахунок бюджету, на інші заходи, спрямовані на забезпечення стабільної роботи теплопостачальних підприємств (ремонт теплових мереж, реконструкція і заміна котлів і тощо).

Слід додати, що в віце-мер Валентин Гайдаржи заявляв про те, що міська влада готова встановити 262 з 291 лічильника. Потім у мерії назвали інші цифри: Миколаївоблтеплоенерго мало встановити 282 прилади, а технічно можна встановити 247.

Зауважимо, що Миколаївгаз вже заявив про можливість зриву опалювального сезону через борги тепловиків.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme