Стрибун у воду Ілля Кваша виборов чергову перемогу на чемпіонаті Європи

Для Іллі це восьмий в кар'єрі титул чемпіонат Європи - і шостий на метровому трампліні

Стрибун у воду Ілля Кваша виборов чергов…

Призер Олімпійських Ігор-2008 Ілля Кваша виборов блискучу перемогу в першому особистому фіналі чемпіонату Європи з водних видів спорту в Лондоні, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "XSPORT".

У стрибках з метрового трампліну Ілля захопив лідерство після першого стрибка, а після п'ятої спроби його перевага становила понад сорок балів - для деяких суперників це, фактично, "вартість" одного стрибка. Ілля дозволив собі "розслабитися" тільки в шостому стрибку, коли його головний конкурент італієць Джованні Точчі відіграв 15 балів. Але запасу досвідченому 28летнему українському стрибуна вистачило з головою для впевненої перемоги.

Для Іллі це восьмий в кар'єрі титул чемпіонат Європи - і шостий на метровому трампліні. Крім того, на цьому снаряді Ілля двічі вигравав медалі чемпіонату світу.

На нагороду в фіналі претендував також колега Іллі по команді Олег Колодій. Після стартових спроб він йшов в топ-трійці, але третій і четвертий стрибок явно завалив (60 і 57 балів відповідно) і фінішував в результаті четвертим. Бронзовому призер змагань австрійцю Костянтину Блаха українець програв пошт 12 балів.

Для України це четверта нагорода в чотирьох фіналах чемпіонату Європи. Крім золота Іллі та срібла Юлії Прокопчук / Олександра Горшковозова в стрибках у воду, в українській скарбничці є ще дві срібні нагороди в синхронному плаванні - в технічній програмі в командних змаганнях і в довільній серед одинаків у Анни Волошиної.