На Миколаївщині функціонує більше 10 тис. підприємств

На 10 тис. осіб наявного населення регіону нараховується 91 підприємство, у тому числі 88 – малих

За підсумками розробки річного структурного обстеження діяльності суб'єктів господарювання області Головне управління статистики повідомляє, що у 2015 році в підприємницькому секторі економіки функціонувало 10,6 тис. підприємств, повідомляє Depo.Миколаїв.

За розмірами підприємства розподілилися наступним чином: частки великих і середніх склали 0,1% та 3,2%, відповідно, решту (96,7%) становили малі підприємства, з яких дев’ять з кожних десяти, за критеріями чисельності працівників та річного доходу, віднесені до категорії мікро.

На 10 тис. осіб наявного населення регіону нараховується 91 підприємство, у тому числі 88 – малих (з них 79 – мікропідприємств).

При цьому, переважну частку робочих місць (майже 42%) зосереджено на середніх підприємствах, що відповідає загальній картині по Україні (42,5%).

У малому бізнесі працювало 33,8% найманих працівників (з яких 14,3% були зайняті на мікропідприємствах).

На великі підприємства припало 24,3% робочих місць. На противагу Миколаївській області, по Україні в цілому частка найманих працівників таких підприємств була значно вищою і становила 33%. Відповідно на малий бізнес країни припало 24,5% робочих місць, зокрема на мікропідприємства – 9,8%.

Що стосується розподілу обсягу реалізованої продукції за розмірами підприємств, то як і за показником кількості найманих працівників, найбільший внесок в загальнообласний обсяг реалізації забезпечили середні підприємства – 38%, на великі припало 34,1% обсягу, внесок малого бізнесу був помітно меншим і становив 27,9% (у тому числі мікропідприємств – 9,8%). В середньому по Україні великі та середні підприємства забезпечили майже рівні частки в загальнодержавному обсязі реалізації – 40,6% та 41,2%, відповідно, і менше 19% припало на малий бізнес.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев