На Миколаївщині дорожчають фрукти: полуниця додала в ціні на 44,9%

На споживчому ринку області продукти харчування та безалкогольні напої в середньому підвищились в ціні на 0,6%

У травні 2016 р. порівняно з квітнем на споживчому ринку Миколаївської області ціни зросли на 0,3%, з початку року – на 5% (по Україні, без урахування тимчасово окупованої території АР Крим і м. Севастополя та частини зони проведення АТО – на 0,1% та 5,2%, відповідно), про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі ГУ статистики.

На споживчому ринку області продукти харчування та безалкогольні напої в середньому підвищились в ціні на 0,6%.

Вартість фруктів збільшилась на 3,3% за рахунок зростання в ціні ягід (полуниці) на 44,9%, лимонів – на 30,3%, натомість, банани подешевшали на 11,3%.

М’ясо та м’ясопродукти підвищилися в ціні на 2,4%, а саме: свіже, охолоджене, заморожене м’ясо птиці – на 5,7%, свинини – на 3,2%.

Риба та продукти з риби стали коштувати на 2,3% більше, молоко, сир та яйця – на 1,1%, олія та жири – на 0,5%, цукор, джем, мед, шоколад та кондитерські вироби – на 0,4%, хліб і хлібопродукти – на 0,3%.

Разом з цим, овочі здешевіли на 5,9%, у т.ч. капуста – на 30,3%, огірки, помідори, перець солодкий – на 14,8%.

Приріст цін на алкогольні напої, тютюнові вироби склав 3,9%.

Оплата за житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зменшилась на 1,8% внаслідок зниження тарифів на природний газ на 4,3%.

Подорожчання у сфері транспорту на 3% відбулось під впливом зростання вартості стоянки особистого транспорту на 8,5%, дизельного пального – на 6,9%, бензину марок А-92 – на 6,2% та А-95 – на 5,2%, послуг з заміни мастила – на 4,1%, легкових автомобілів, вироблених в Японії – на 3,5%.

Одяг і взуття, предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла зросли в ціні на 1%.

У сфері охорони здоров’я ціни підвищились на 0,9% під впливом здорожчання вітчизняних антибіотиків на 3,2%, мазей – на 3,1% та жарознижувальних і знеболювальних препаратів – на 2,7%. Крім того, на 3,2% подорожчали послуги санаторно-курортних установ.

Ціни у сфері відпочинку і культури знизилися на 3,3%, зв’язку – на 0,4%.

Вартість послуг ресторанного, готельного бізнесу та освіти залишилась на стовідсотковому рівні.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев