Міноборони виділило Миколаєву землі під кладовище

Міські структури гальмують процес оформлення землі, тому у місті шукають, де ховати людей

У Миколаєві з'явиться нове кладовище. Міністерство оборони України виділило свої землі в Калинівці. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі міськради.

Про те, що у Миколаєві закінчилися місця для поховання, сьогодні, 10 жовтня, під час розширеної апаратної розповів мер Олександр Сєнкевич. Землю виділили, але процес затягнувся через бюрократичні процедури:

"У нас є величезна проблема з кладовищем. Місця для поховання просто закінчилися. Ми на сьогодні отримали дозвіл від Міністерства оборони України про виділення 10 гектарів землі біля існуючого кладовища в Калинівці. Але різні структури, які не перебувають в управлінні міського виконавчого комітету гальмують цей процес. Будемо привозити труни і складати їм під двері. Поки порожні", - заявив Сєнкевич.

Про те, де можна проводити захоронення зараз розповів директор КП "Миколаївська ритуальна служба" Михайло Трофанюк. За його словами, на сьогодні Балабанівське кладовище заповнено повністю, там залишилися лічені одиниці місць для поховання. Сьогодні техніка виїхала на нове Матвіївське кладовище для заготовки місць для поховання машинною копкою. "Зрозуміло, що не всіх покійних будуть захоронювати на цьому кладовищі, будемо намагатися розподіляти, робити підзахоронення й у Балабанівці, і в Мешковці, і на кладовищах поменше. Поки Новоматвіївське кладовищі - це наш резерв, який дозволить найближчим часом робити поховання. Для прийому процесій і поховань на цьому кладовищі усе готово", - запевнив Трофанюк.

Міський голова надав доручення Михайлу Трофанюку підготувати план облаштування кладовища на землях, відчужених Міністерством оборони України, підкресливши, що "просто неймовірно, що міській владі вдалося отримати ці землі у воєнний час".

Нагадаємо, що розглядався варіант будівництва нового кладовища на вул. Херсонське шосе. Крім того, обговорювався інший варіант - село Полігон. Але жителі села протестували проти будівництва в них під боком нового кладовища.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев