Мінагрополітики підтримає розвиток виноградарства на Миколаївщині

Держгеокадастр та міністерство розпочали аудит земельних ділянок, де можна буде вирощувати органічну продукцію та розвивати виноградарство

Мінагрополітики та Держгеокадастр розробляють механізм підтримки виноградарства і стимулювання виробництва органічної продукції шляхом проведення спеціалізованих земельних аукціонів. В проект планують включити і Миколаївщині. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі ОДА.

Передбачається, що на серії спецаукціонів учасникам ринку запропонують земельні ділянки для виробництва органіки та вирощування винограду за пільговими орендними ставками. Пільги вступатимуть у дію тільки після початку фактичної реалізації інвестпроекту - закладання насаджень, початку процесу сертифікації, тобто підтверджених і фіксованих намірів. У разі недотримання визначених аукціонних умов, орендні ставки будуть повернуті до ринкового значення, на рівні середнього показника у відповідному районі.

На сьогодні управліннями Держгеокадастру в областях розпочали аудит земельних ділянок сільгосппризначення державної власності, придатних для цих цілей. З огляду на низку додаткових вимог, що висуваються до виробництва органічної продукції, кількість таких земель обмежена. У свою чергу для виноградарства можуть бути використані землі лише в окремих районах Закарпатської, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.

За словами першого заступника міністра аграрної політики Максима Мартинюка, в першу чергу землі для органічного виробництва братимуть із земель запасу - перелогів, що не були у використанні тривалий час, щоб скоротити інвестору період отримання сертифікату відповідності. У разі, якщо на перших спецаукціонах буде зафіксовано високий попит на земельні ділянки, практика їх проведення може бути розширена.

Довідково: В Україні для виробництва органічної продукції використовується всього 1% орних земель. Для порівняння, в Німеччині цей показник становить 5-6%. В Україні налічується понад дві сотні виробників органічної продукції. У середньому, вони оперують земельними ділянками площею до 2 га.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев