Миколаївцям розповіли, де безпечно купатися на Водохреща

В області визначили 27 місць для купання, у самому Миколаєві - три, де чергуватимуть рятувальники

Завтра, 19 січня, миколаївці приєднаються до святкування Водохреща. У цей день рятувальники працюватимуть у підвищеному режимі готовності та застерігають громадян не забувати про правила безпеки під час купання у крижаній воді. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі ДСНС області.

На сьогодні на території Миколаївської області визначено 27 відповідних місць, в переважній частині - це традиційні місця для проведення зазначеного обряду. На території міста Миколаєва: у Центральному районі - вул. Набережна (БАМ); Заводський район - вул. Спортивна 13, спортивний комплекс "Динамо"; Корабельний район - вул. Торгова, парк "Богоявленський", джерело.

Рятувальники Миколаївщини закликають громадян обирати саме такі місця, адже в них напередодні проведення святкування проводиться перевірка дна, встановлюються спеціальні поручні, піддони, які призначенні для забезпечення безпеки під час підходу до ополонки, занурення у воду та виходу з води. Крім того, в разі виникнення небезпечної ситуації, допомога буде надана у найкоротші терміни.

Також рятувальники нагадують, що про заходи безпеки на Водохреща. Перед купанням необхідно розігріти тіло, до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втраті чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні шкарпетки, можливе використання спеціальних гумових чоботів, що також захищають ноги від гострого каміння та не дозволять сковзати на льоду.

Ідучи до ополонки, пам'ятайте, що доріжка може бути слизькою - йдіть повільно й уважно; при вході у воду намагайтеся швидко досягти потрібної глибини, але не плавайте і не перебувайте в воді більше хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму; якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення; після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг; для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження випийте гарячого чаю, найкраще з ягід, фруктів і овочів з попередньо підготовленого термоса; уникайте занурення у разі наявних медичних протипоказань. В екстрених випадках телефонуйте за номером "101".

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев