Миколаївців запрошують на прем'єру "Спадку нації"

Городянам продемонструють документальний фільм про вишиті сорочки

8 грудня о 17:30 у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького в рамках безкоштовних курсів української мови відбудеться прем'єрний показ фільму "Спадок нації". Про це Depo.Миколаїв повідомили Depo.Миколаїв повідомили організатори.

Це перша повнометражна документальна стрічка про вишиті сорочки. Вона була відзнята за підтримки ГО "Всесвітній день вишиванки". З 3 листопада фільм почали демонструвати по всій Україні. Миколаїв - одне з перших міст, що отримало право на показ. Він буде безкоштовним.

Ідея фільму полягає в тому, що вишита сорочка є не тільки матеріальною, а й духовною спадщиною українського народу. "Вишиванка, як і самі українці, довгий час переживала культурний занепад, коли, не розуміючи її цінності, нею мили підлоги чи викидали на смітник як непотріб. Сьогодні вишиванка разом з нацією народжується заново", - повідомляють організатори.

Фільм знято у шести країнах: Україні, Канаді, Італії, ОАЕ, Німеччині, Росії. Автор ідеї та сценарист - Леся Воронюк. Режисер – Олександр Ткачук. Науковий консультант - Олексій Доля. Тривалість фільму: 80 хвилин.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев