Миколаївці "подарували" шахраям більше 40 тис. грн

Шахраї продовжують використовувати старі схеми для "розводу"

Розпочаті кримінальні провадження за ознаками чч.1 та 3 ст.190 КК України "Шахрайство". Вживаються заходи щодо встановлення та затримання винних осіб, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі поліції.

Так, до Вознесенського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області звернувся 63-річний місцевий мешканець. Чоловік повідомив, що став жертвою аферистів.

Як з’ясувалось, заявник замовив в Інтернет-мережі мотор до мопеду. Домовившись із "продавцем" по телефону, чоловік переказав 4000 гривень на банківський рахунок, вказаний співрозмовником, а коли вирішив ще раз зв’язатися, щоб уточнити окремі деталі отримання замовленого, то зв'язок із номером мобільним оператором вже був втрачений.

Із аналогічною заявою до поліції Центрального району звернувся 33-річний мешканець обласного центру. Заявник, замовивши на веб-сайті мобільний телефон, 3000 гривень за товар перерахував, але так його і не отримав.

У Новоодеському районі 59-річна жінка, намагаючись "вирішити питання" щодо не притягнення сина до кримінальної відповідальності, також постраждала від дій шахраїв. Зі слів потерпілої, їй зателефонував невідомий, який, представившись співробітником поліції, повідомив, що її нащадка затримано за скоєння кримінального правопорушення, але є можливість уникнути в’язниці – для цього було лише потрібно сплатити певні кошти. Налякана потерпіла, не здогадавшись перевірити отриману інформацію, переказала 4200 гривень на вказаний співрозмовником рахунок, і тільки потім зателефонувала синові та дізналась, що він знаходиться вдома і з ним все гаразд.

До поліції Заводського району м. Миколаєва звернувся 61-річний чоловік, який повідомив, що, взявши участь у "акції", втратив більш ніж 15 тисяч гривень.

Зі слів заявника, на його мобільний телефон прийшло СМС-повідомлення, в якому вказувалося, що він нібито виграв новенький автомобіль. Зрадівши такій вдачі, миколаївець зателефонував за вказаним у оголошенні номером лінії "гарячого зв’язку". Співрозмовниця представилася працівником компанії мобільного оператора і розповіла про умови акції. Спочатку "щасливчику" запропонували обрати, яким чином він може стати власником призу: або забрати з салону автомобіль, або гроші, у перерахуванні на його вартість. Чоловік обрав кошти й погодився виконати подальші умови, а саме – перерахувати один відсоток від виграшу на вказаний незнайомкою номер телефону, що він і зробив. Окрім цього, протягом дня заявник зробив ще декілька платежів, зокрема - відсотки до пенсійного фонду, страховку, збір на АТО та інші "збори". Коли він став підозрювати, що ним маніпулюють, та сказав про це «представнику кампанії», телефонний зв’язок обірвався.

За підрахунками потерпілого, він втратив 15 000 гривень.

До Первомайського відділу поліції звернулись місцеві мешканці із заявами про скоєння відносно них шахрайських дій. 20-річна дівчина та її 23-річний хлопець повідомили, що за рекомендацією своїх знайомих вони у мережі Інтернет знайшли фірму, яка займається оформленням необхідних документів для виїзду на роботу за кордон. Зв’язавшись із працівником закладу по телефону, номер якого був вказаний в оголошенні, заявники домовились з ним про те, що він в оговорений термін оформить їм всі необхідні документи. Довірившись телефонному співрозмовнику, потерпілі переказали на вказаний ним банківський рахунок по 11600 гривень кожен.

Не дочекавшись виконання обіцянок, заявники упродовж тривалого часу намагались зв’язатись із «працівником фірми», але номер мобільного абонента був вже поза зоною досяжності. Зрозумівши, що їх ошукали, потерпілі звернулись до поліції по допомогу.

В Інгульському районі до відділу поліції звернувся 62-річний керівник об’єднання співвласників багатоквартирного будинку із заявою про те, що одна з його працівниць присвоїла грошові кошти у розмірі 25 000 гривень. Наразі проводиться перевірка, встановлюються усі обставини події.

Слідчими відділеннями підрозділів розпочаті кримінальні провадження за ознаками чч.1 та 3 ст.190 КК України "Шахрайство", санкції яких передбачають покарання від штрафу до позбавлення волі на строк до восьми років. Правоохоронці вживають заходів щодо встановлення та затримання винних осіб.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Метки: #полиция