Миколаївським майстрам передали "Карту-оберіг України"

Карта створюється всіма областями у рамках Всеукраїнської акції до відзначення 25-ої річниці незалежності України

Вчора, 26 липня, під час засідання колегії обласної державної адміністрації очільник області Андрій Гордєєв урочисто передав "Карту-оберіг України", яка створюється всіма областями у рамках Всеукраїнської акції до відзначення 25-ої річниці незалежності України, начальнику управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Михайлу Димитрову для того, щоб їх місцеві майстри вишивального ремесла нанесли на полотно орнамент власної області, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі ОДА.

"Ця карта об'єднує мешканців усіх областей України і вкотре утверджує нашу самобутність, неподільність і суверенність", - наголосив Андрій Гордєєв.

У свою чергу, Михайло Димитров наголосив на тому, що саме українське вишивання має багато таємниць, сакральних змістів, які передаються із покоління в покоління і несуть у собі могутній культурний пласт. "Вишиваючи орнамент Миколаївщини, ми вкладемо все своє тепло й добро, щоб люди в інших областях відчули єднання мешканців України у всіх куточках нашої держави", - запевнив він.

Миколаївським майстрам передали "Карту-оберіг України" - фото 1

Карту-оберіг привезли для вишивання в Херсонську область 22 липня і херсонські майстри впродовж кількох днів наносили на полотно зооморфний орнамент – півнів, які символізують Херсонщину.

Організатори акції "Карта – оберіг України" не мали змоги передати полотно для вишивки кримським майстрам для вишивки символічного орнаменту Кримського півострову, тому запросили представницю кримськотатарського народу Весілю Ібрагімову, яка мешкає у Херсоні.

Так учасники акції вирішили підтримати усіх кримчан, які зараз мешкають на тимчасово окупованій території, але душею з Україною.

Голова Херсонського міського Меджлісу Ібрагім Сулейманов зазначив, що не можна чекати повернення Криму Україні, сподіваючись тільки на дієвість прийнятих санкцій і додав: "Наше об'єднання прискорить час, коли і ми, і мешканці Криму знову матимуть єдину державність. Ця карта – невеличка краплинка тепла й підтримки, яку ми можемо проявити відносно українців у Криму. Від імені усіх представників Меджлісу я щиро дякую за те, що мешканці материкової частини України не забувають про кримчан і підтримують їх".

Миколаївським майстрам передали "Карту-оберіг України" - фото 2

Отже карта-оберіг відправилася до Миколаївської області і після завершення роботи тамтешніх майстрів буде передана для подальшого вишивання на Одещину.
Нагадаємо, що Всеукраїнська акція "Карта – оберіг України" започаткована львівськими волонтерами і стартувала 19 червня у День вишиванки у м.Львові.
Вже 24 серпня полотно з нанесеними орнаментами усіх областей України буде презентоване у 25-ий День незалежності України, після чого це рукотворне диво подадуть до Книги рекордів України.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев