Миколаївські перевізники не хочуть вносити номери маршруток в угоди

Активісти ж наполягають, що таким чином можна вивести бізнес перевізників з тіні на виявити "піратів"

У Миколаєві досі не можуть дійти до косенсусу перевізники, міська влада і громадські активісти з приводу угоди з маршрутками. Сьогодні, 6 липня, на "транспортній" комісії міськради в черговий раз перевізники вигадали нову "відмазку": на цей раз, чому не вносити номери всіх маршруток до угоди. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Зауважимо, що конкурс на перевезення відбувся більше місяця тому, але угоди, на основі яких вони мають працювати, ще не підписані. Зокрема, активісти підняли питання про внесення всіх номерів маршруток в угоди. Перевізники ж стверджують, що такої необхідності немає. Вони заявляють, що і так надають дані про кількість машин, які працюють на маршрутах та нібито обов'язкової такої норми немає в законі. 

"Нехай хоч хтось мені назве хоч одну норму закону, яка зобов'язує перевізника обслуговувати маршрут тільки тими транспортними засобами, які він включив до переліку транспортних засобів, з якими він заявився на конкурс. Жоден законодавчий акт не говорить про те, що перевізник повинен перевозити пасажирів тільки на тих машинах, які він заявив на конкурс", - сказав перевізник.

Активісти наполягають, що ці дані все ж повинні з'явиться в новому договорі. За словами Дениса Барашковского, інформація про кожному автомобілю допоможе виявляти нелегалів на маршрутах, а також буде сприяти виведенню бізнесу перевезень з тіні. За словами віце-мера Юрія Степанця, думки розійшлися через те, що мер запропонував закликати громадськість до розробки нового договору і неможливо прийти до спільної думки.

"Єдине на чому наполягає мер, щоб машини були обладнані GPS-трекерами протягом року і щоб на маршрутах, де більше 20 машин, хоча б одна машина була обладнана для інвалідів. Все інше, там, де виникли суперечки, нехай юридичний департамент в рамках законодавства за цими пунктами і складе договір", - сказав Степанець.

Голова транспортної комісії Володимир Євтушенко заявив, що зацікавлені сторони повинні шукати компроміс, а в іншому випадку, депутати будуть змушені скасувати конкурс і провести його заново. Крім того, депутат сказав, що перевізники, замість того, щоб піти назустріч громадським активістам, нав'язують свої умови.

"Ми коли з вами зустрілися, я прийшов до такого висновку, що ви (перевізники - ред.) згрупувалися в місті, створили монополію і сьогодні нав'язуєте свої умови. Мало того, ви не хочете сьогодні піти назустріч (активістам - ред.). Вони ж не вимагають від вас неможливого, і я не думаю, що місту буде гірше від цього", - заявив Євтушенко.

В результаті було запропоновано отримати роз'яснення від юридичного департаменту Миколаївської міськради щодо можливості внесення в договір номерів маршруток. 

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев