Миколаївські греко-католики просять не перейменувати декомунізованого "Шептицького"

Місцева греко-католицька громада намагається відстояти назву вулиці, якій змінили назву, а тепер хочуть ще раз перейменувати

Миколаївські греко-католики відстоюють збереження назви вулиці Митрополита Андрія Шептицького. Про це Depo.Миколаїв повідомили у Релігійно-інформаційній службі України.

Нещодавно з'ясувалося, що у порядку денному чергової сесії міськради, що відбулася 22-23 грудня, стояло питання про перейменування вулиці Митрополита Андрія Шептицького. Питання не винесли на голосування, однак й не скасували, тому його розгляд може відбутися вже на першій сесії у 2017 році. У зв'язку з цим греко-католики висловлюють свою стурбованість.

Цьогоріч у Миколаєві перейменували більше 120 вулиць та інших топонімічних об'єктів, серед них вулиця, що носила ім'я Карла Маркса, була названа на честь Андрія Шептицького. До вулиця прилягає сквер, який також носить ім'я великого Митрополита.

Однак наприкінці року мешканці перейменованої вулиці несподівано висловили бажання змінити її назву. Проект рішення міськради, підставою для якого якраз й стало колективне звернення місцевих жителів, передбачає присвоєння вулиці назви "Традиційна". Заявники також попередньо отримали підтримку від профільних депутатських комісій.

Вибір мешканцями вулиці Шептицького нової назви, пов'язаний, за інформацією місцевих електронних ЗМІ, з побоюванням чергової зміни найменування через використання імен конкретних історичних осіб. На їх думку, назва "Традиційна" буде символізувати прихильність та шанування миколаївцями традицій:

"У той же час при прийнятті рішень депутатські комісії не врахували точку зору греко-католицької громади, представники якої дізналися про майбутні зміни із ЗМІ. При цьому саме греко-католицька парафія Миколаєва в особах пароха Тараса Павлюса та отця-митрата Романа Мірчука ініціювала увічнення пам'яті Митрополита Андрія Шептицького у назві однієї з вулиць міста, підготувала та надала про нього історико-біографічну довідку", - йдеться у повідомлені.

Тому рішення про перейменування вулиці  викликає занепокоєння у місцевої греко-католицької громади. Після цього миколаївські греко-католики написали листа до міського голови з проханням залишити назву вулиці. У листі зазначається: "Вулиця названа на честь Андрія Шептицького не тому, що він - глава УГКЦ або церковний діяч, а за його заслуги перед українським народом в роках 1900-1944 в політичній, економічній, суспільній, освітній та мистецькій сферах. Це рішення прийнято 10 місяців тому - чому ж тоді не було протестів та застережень? Нам здається, що мешканцям міста, а також багатьом депутатам міської ради нічого не відомо про усесторонню діяльність цієї особи, яку минулого року сам Президент та Верховна Рада вшанували проголошенням 2015 року – Роком Андрія Шептицького", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що дві вулиці Миколаєва - Андрія Шептицького та Ребе Шнеєрсона - знов можуть змінити свої назви за зверненнями їхніх жителів.

Зазначимо, що у лютому її назву вже змінювали. Раніше вона називалася Карла Маркса і за рішенням комісії з перейменування та міського голови їй дали ім'я митрополита Андрія Шептицького.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев