Миколаївські депутати зібралися підвищити оренду приміщень для прокуратури і судів

Наразі структури, які фінансуються з держбюджету, сплачують за оренду комунальних приміщень лише 1 грн на рік

Миколаївські депутати зібралися підвищит…

До міськради звернулися понад 120 суб'єктів господарської діяльності з проханням про продовження дії договорів оренди приміщень або укладення нових договорів. Проте депутатська комісії з питань ЖКГ пропонує збільшити вартість орендної плати. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі міськради.

Зокрема переукласти договір просить прокуратура Миколаївської області на приміщення будівлі адміністрації Корабельного району. За словами начальника відділу договірних відносин управління з використання та розвитку комунальної власності міської ради Тетяни Дмитрової, там перебувають прокуратури Вітовського та Інгульського районів. Вони об'єдналися в Миколаївську місцеву прокуратуру №2, а розташовуються за адресою: пр. Богоявленський, 314 з моменту спорудження будівлі.

Зауважимо, що на сесії міськради ще у 2011 році ухвалили положення про оренду майна, яке належить до комунальної власності міста. В ньому прописано, що всі бюджетні організації, які утримуються за рахунок державного, обласного та міського бюджетів орендують приміщення комунальної власності за 1 гривню.

Як зазначив "опоблоківець" Олег Солтис, у зв'язку з реформами в країні, чисельність працівників прокуратури зменшилася в кілька разів, а площа, яку вони займають, залишилася такою ж. "Ми виїжджали на місце, з'ясували, що всі кабінети зайняті. Вони не можуть скоротитися, бо з'явилися слідчі та інші служби, які їм потрібні", - пояснила Тетяна Дмитрова.

"Опоблоківець" Ігор Копійка заявив, що з урахуванням децентралізації та бюджету 2017 року навантаження на міський бюджет по оплаті енергоносіїв та комунальних платежів соціальної сфери збільшиться як мінімум на 300-350 мільйонів гривень: "Нам треба шукати ці гроші. Нам їх ніхто не дасть, адже в проекті бюджету вже закладено, що соціальну сферу міський бюджет буде забезпечувати сам. Це лікарні, школи, дитячі садки. Значить нехай вони за свої структури (суди, прокуратури тощо - ред.) сплачують оренду. Давайте ми встановимо якусь орендну ставку".

Димитрова пояснила, що у цьому випадку доведеться вносити зміни в Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Миколаєва. Але згідно з Постановою Кабміну вартість оренди приміщень для органів державної влади повинна становити 1 гривню.

Ігор Копійка заперечив: "Що таке Постанова Кабінету Міністрів України? Це не Закон" Про місцеве самоврядування в Україні", а підзаконний акт. Називайте речі своїми іменами. Треба це питання перенести, розглянути орендну ставку. Державних установ у нас дуже багато".

Димитрова наполягала, що всі зміни, які будуть вноситися до Положення, повинні пройти процедуру узгодження, а це близько трьох місяців, адже це регуляторний акт. "Якщо ви хочете, щоб нам платили орендну ставку з нового року, вони повинні були внести це в свій кошторис", - додала чиновниця.

Депутати одноголосно погодилися запустити механізм внесення змін до Положення про оренду майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Миколаєва. Управлінню з використання та розвитку комунальної власності міськради рекомендували направити відповідні листи всім структурам, які фінансуються за рахунок державного бюджету та орендують приміщення комунальної власності міста Миколаєва.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme