Миколаївські депутати задумалися про ліквідацію ринку на 3-й Слобідській

Щоб перевірити законність розміщення ринку "Юліана" потрібно провести інвентаризацію

Підприємці, які працюють на ринку "Юліана-сервіс" та його власник Аладдін Магеррамов ніяк не можуть владнати конфлікт. Тому депутати міськради пропонують ліквідувати ринок. Про це йшлося під час "транспортно-промислової" комісії, повідомляє Depo.Миколаїв.

Підприємці знов прийшли на комісію, оскільки власник ринку відмовляється домовлятися. За їхніми словами, вони пропонували Магеррамову підписати угоду, але той їм відмовив та продовжив образи.

Депутати ж заявили, що примиряти сторони не збираються. Натомість хочуть повністю перевірити ринок. Як би конфлікт не завершився, 2018 року закінчується термін оренди землі. "Мало того, що земля не цільова, це пішохідна земля, тротуар для перехожих, там навіть пожежних під'їздів до будинків немає, ви закрили цим ринком. Це може закінчиться тим, що йому не буде продовжена оренда, і ваш ринок просто перестане існувати", - сказав депутат Володимир Садиков.

Підприємці запевнили, що готові вже на все, навіть на ліквідацію ринку: "Ми все одно втрачаємо. Ми не може торгувати там за 10 тисяч. Ми готові йти до кінця".

Як стало відомо, що у власника ринку є свідоцтво на право власності, яке видається лише на капітальні споруди, а в договорі прописані тимчасові. "Якщо ми підемо законним шляхом, то, скоріше за все, ми доб'ємося того, що ринок незаконний і його необхідно ліквідувати", - додав депутат Сергій Ісаков.

Проте ліквідувати ринок буде не так просто. Фахівці юридичного департаменту пояснили, що земля для обслуговування торговельних павільйонів і рядів була передана в оренду рішенням виконкому в 2003 році. Протягом всього часу договір продовжувався без будь-яких зауважень і тепер це може ускладнити справу в суді.

А нецільове використання землі ще необхідно довести. Для цього потрібно провести інвентаризацію всієї ділянки землі по 3-й Слодіській від пр. Центрального до вул. Чкалова. Потім визначити, яку ділянку самовільно зайняли, а також перевірити всю зареєстровану нерухомість. За словами віце-мера Юрія Степанця, інвентаризацію почнуть наступного тижня. 

Мер також висловив свою думку: "Ми сказали, що все там приберемо, що перебуває на пішохідній зоні. Але це не зовсім те питання, з яким прийшли сьогодні люди. Це необхідно робити систематично і постійно і по всьому місту: інвентаризувати і прибирати все, що незаконно. Питання інше: ці люди хочуть продовжувати займатися діяльністю. У той же час ми говоримо йдіть з незаконних місць і йдіть в законні місця, зокрема "Юліана-Сервіс". Але тут виникає проблема договірних відносин ... Піднімати вартість оренди це блюзнірство, потрібно знижувати".

Сенкевич запропонував двом сторонам домовиться і працювати на законних підставах. Комісія збереться з цього питання ще раз. Степанець до 20 жовтня має підготувати всі документи за схемами розміщення та законності розміщення ринку.

Нагадаємо, що підприємці ринку перекривали пр. Центральний, акцентуючи на підвищенні оренди. Крім того, вони заявили, що дирекція погрожує їм фізичною розправою.

Варто додати, що жителі найближчих до ринку будинків скаржаться на генделик, який працює там цілодобово. До того ж ринок відхопив в людей частину тротуару.

Читайте також: "Шанхай", бардак і безлад, - Сєнкевич про ринок на 3-й Слобідській.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев