Миколаївські аптечні фірми накручували ціни на ліки до 200%

На підприємців наклали штраф понад 110 тис. грн., оскільки вони перевищили гранично допустимі межі надбавки в десятки разів

Головне управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області у вересні-жовтні планово перевірило, як дотримуються законодавства з ціноутворення на лікарські засоби, вироби медпризначення та дитяче харчування три суб'єкти господарування. Як стало відомо, апетчні фірми робили націнку майже у 200%. Про це йдеться на сайті обласного управління Дерпродспоживслужби, повідомляє Depo.Миколаїв.

Аптеки реалізовують ліки та вироби медичного призначення установам, які фінансуються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та через аптечну мережу. Під час перевірок виявили порушення законодавства щодо ціноутворення - великі надбавки. Так, за реалізації ліків, які входять до "Національного переліку основних лікарських засобів", затвердженого постановою Кабміна України від 25 березня 2009 р. N 333 та "Реєстру оптово-відпускних цін", застосовувалися роздрібні надбавки на рівні від 10,1% до 204,1% замість гранично встановленого рівня - 10%.

Наприклад, лікувальним закладам продали "Амброксол" з надбавкою 204,1%, "Аміназин" - 25,0%, "Офлоксацин" - 27,5%, тощо. За рахунок порушення порядку формування встановлення та застосування державних регульованих цін товариства отримали необґрунтовану виручку в сумі понад 55 тис. грн. Суб'єктів господарювання оштрафували на загальну суму понад 110 тис. грн та винесли приписи.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев