Миколаївське подружжя отруїлось цюрупінськими грибами

Наразі їх стан оцінюється лікарями як стабільно середній

В сезон дощів зазвичай багато громадян вирушають до лісових масивів, адже саме при вологості та теплі спостерігається велика кількість улюблених дарів природи – грибів. Однак, разом із корисними, їстівними грибами виростають і отруйні. Тому виникає ризик отруєння людей "лісовими дарами", про це Depo.Миколаїв  повідомили у прес-службі рятувальників. 

Так, 12 жовтня, чоловік та дружина були госпіталізовані до Лікарні швидкої медичної допомоги м. Миколаєва, які напередодні збирали гриби на території лісового масиву в районі м. Олешки (Цюрупінск) та вживали їх у їжу. Наразі їх стан оцінюється лікарями як стабільно середній.

Рятувальники та лікарі Миколаївщини звертаються до всіх любителів збирання грибів! Будьте пильними та обережними! Пам’ятайте: однією з основних причин виникнення отруєнь дикорослими грибами є помилкове збирання отруйних грибів замість їстівних. Це трапляється при недостатній обізнаності грибників, які не відрізняють їстівні гриби від їх отруйних двійників. Отруєння можуть викликати і умовно їстівні при неправильному їх приготуванні. Почастішали випадки отруєння їстівними грибами, що збиралися на екологічно забруднених територіях: поблизу шосейних доріг, промислових підприємств, хімічних комбінатів.

Гриби належать до продуктів, що швидко псуються, тому переробляти їх треба в день збирання. Зберігати свіжими їх можна не більше 18-24 годин при температурі не вище 10°С (тобто в холодильнику). Страву з їстівних грибів можна зберігати на холоді також не більше доби.

Останнім часом, враховуючи тяжкі наслідки отруєння грибами, медичні працівники рекомендують утримуватися від збирання дикорослих грибів.
Любителям грибних страв треба пам'ятати, що купувати дикорослі гриби на ринках дуже небезпечно. Особливо небезпечні сушені гриби, вид яких не можна визначити.

Якщо ж, незважаючи на перестороги, ви споживали дикорослі гриби, і через 6-10 годин у вас з'явилися біль у животі, нудота, блювання, пронос, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою, навіть при легкому отруєнні грибами! Часто від того, як швидко буде надано медичну допомогу, залежить життя людини.

Найважливіше – негайно, якщо є підозра на те, що погіршення самопочуття викликано отруєнням грибами, звернутися по кваліфіковану допомогу до медичного закладу! Якщо допомогу не надано своєчасно, то хворий може загинути. Слід пам’ятати що своєчасне надання допомоги лікарем значно підвищить шанси на виживання,одужання.

Головним принципом долікарської медичної допомоги (лише за умов, що немає жодної можливості отримати кваліфіковану допомогу) при отруєнні грибами є видалення токсину, що не всмоктався. Важливо викликати блювоту (якщо не було мимовільної блювоти) і промити шлунок, випити води з активованим вугіллям (важливо щоб вона залишалася в шлунку якийсь час). Слід підкреслити, що кількість активованого вугілля повинна бути достатньою – не менше 0,5-1 г/кг маси тіла (40-60 г для дорослої людини). Будь-яке отруєння грибами – це загроза для вашого життя!

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев