Миколаївська водолікарні лікаря Кенігсберга відсвятувала 115-річчя

Більше ніж за століття медичний заклад пережив дві світових війни та часи застою

Миколаївська обласна лікарня відновного лікування вісвяткувала 115 День народження. Про це Depo.Миколаїв повідомили в обласному управлінні охорони здоров'я.

Велична споруда, зведена 115 років тому як власний гідропатичний заклад лікаря невропатолога Михайла Кенігсберга, й сьогодні служить благородній меті полегшення страждань та зцілення людей від багатьох хвороб.

Великі втрати водолікарня понесла під час Першої світової війни та інтервенції: у 1918 році її використовували для власних потреб німецькі війська, а на початку 1920 року відвели під гуртожиток біженців. В грудні 1920 року "Водолікарню Кенігсберга" у Миколаєві було націоналізовано та передано до Губздраввідділу.

У 1928 році лікарня оновлюється новою апаратурою, значно розширюється територія фізіотерапевтичної лікарні, а у 1934 році вона охоплює площу майже на півкварталу. Збоку вулиці Нікольської, 7 розпочинає свою діяльність стаціонарне відділення санаторного типу на 100 ліжок "Нервово-фізіотерапевтичного комбінату" - так з того часу було перейменовано лікарню.

З відкриттям у 1928 році стаціонару пов'язувалися великі плани: передбачалося перетворити лікарню у справжню здравницю та створити інститут фізичних методів лікування. Але цьому перешкодила війна. З перших днів Другої світової війни у стаціонарі було розташовано неврологічне відділення Миколаївської міської лікарні. За період окупації здравниці нанесено відчутних втрат: фашисти пристосували її під військовий шпиталь та конюшню, гідропатичне відділення – під склад для фуражу. Уся цінна художня ліпнина цього відділення була втрачена.

Грязелікарню було зовсім зруйновано, басейни для зберігання грязі були перетворені у сміттєві ями, відступаючі фашисти знищіли технічне обладнання, апаратуру та меблі лікарні. Тож у перші післявоєнні роки потрібно було прикласти багато зусиль для відродження лікарні.

У квітні 1944 року неврофізіотерапевтичний комбінат прийняв перших хворих, а з 1951 року комбінат перейменовано у "Миколаївську бальнеологічну лікарню". Згодом відкрито відділення та кабінети: світлолікування; відділення родонових, сірководневих, кисневих та вуглекислих ванн; парафінолікування, рефлексотерапії, інгаляторій, рентгенкабінет.

З 1978 року лікарня носила почесне звання "Установа високої медичної культури".
В 2004 році лікувальний заклад одержав статус обласної лікарні відновного лікування - лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я області, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) консультативної, стаціонарної і амбулаторної медичної допомоги з відновного (реабілітаційного) лікування населенню міста Миколаєва та Миколаївської області.

Увесь медичний персонал закладу – це фахівці високого рівня, які прекрасно знають свою роботу і віддані їй. Багато хто пережив разом з лікарнею складні часи, коли вкінці минулого століття доводилось працювати в майже зруйнованих часом кабінетах та відділеннях.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев