Миколаївська влада планує компенсувати 1,3 млн грн власникам хворих на чуму свиней

Попередньо передбачено на ліквідацію наслідків 260 тис. грн, на компенсацію – 1 млн. 300 тис. грн

Днями, у Новій Одесі відбулася екстрена нарада за участі тимчасово виконуючого обов'язки голови облдержадміністрації В’ячеслава Боня, керівників ряду управлінь, служб та відомств міста Миколаєва та області, району, депутатів обласної та районної рад. Основне питання, що зібрало всіх, - розгляд першочергових завдань для локалізації вогнища африканської чуми свиней у місті й недопущення подальшого поширення вірусу, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі ОДА.

В'ячеслав Бонь зауважив: "Найперше, що треба вже було зробити, - це поставити дизбар'єри на виїздах із Нової Одеси, щоб вони були контрольовані".

За інформацією заступника голови райдержадміністрації, голови Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії О. В. Гриценка, ситуація ускладнена тим, що через Нову Одесу проходить траса державного значення. Через встановлення карантинних ветеринарно-поліцейських постів можуть виникнути труднощі з рухом транспорту. Певна затримка виникла і через необхідність погодження зі Службою автомобільних доріг встановлення на трасі відповідних знаків. Проте найближчим часом цей недолік буде усунено.

Очільник області наголосив, що у період надзвичайної ситуації все залежить насамперед від оперативності й злагодженості дій. Наступне, на що звернув увагу керівник області, - це організація подвірного обходу для обліку наявного свинопоголів'я у домогосподарствах населення міста.

Про стан справ цієї ланки роботи повідомив міський голова Олександр Поляков.

Із 5 тисяч домоволодінь Нової Одеси робочі групи з числа ветеринарів, рятівників, правоохоронців, представників райдержадміністрації, депутатів місцевих рад за два з половиною дні поспілкувалися з 3,6 тис. жителів. Одні люди з розумінням ставилися до цієї проблеми, деякі були налаштовані агресивно.

Керівник апарату райдержадміністрації Галина Лунгол зазначила, що в ході проведення цілого комплексу робіт коло заходів не зменшується, а навпаки. Для того, щоб локалізувати вогнище небезпечного захворювання у місті, прийнято рішення посилити профілактичні заходи в усіх населених пунктах району. Для цього необхідно встановити нагляд за поголів'ям, придбаним у власників тварин із Нової Одеси, обстежити стихійні сміттєзвалища й лісосмуги з метою можливого виявлення захоронення загиблих свиней.

Галина Григорівна також повідомила, що нині визначається розмір відшкодування майнової шкоди (збитків), завданих особам внаслідок вилучення тварин. Попередньо передбачено на ліквідацію наслідків 260 тис. грн, на компенсацію – 1 млн. 300 тис. грн. Але ці суми будуть варіюватися, так як ситуація постійно змінюється.
В’ячеслав Бонь рекомендував встановити при визначенні розміру відшкодування оптимальні ціни.

Голова районної ради М. М. Заболотний поінформував, що проведено нараду з сільськими головами. Очільникам сільських громад доведені завдання, конкретні заходи задля недопущення подальшого поширення вірусу африканської чуми свиней на території всього району. Окреслено ще один напрямок роботи – перевірити, як на підприємствах міста виконуються профілактичні заходи.

В'ячеслав Валентинович підтримав таку ініціативу, підкресливши, що має бути солідарна відповідальність, громада повинна самоорганізовуватися, не очікуючи вказівок.

Депутат районної ради Ю.В. Іпатенко вказав, що на стихійному сміттєзвалищі поблизу ЦРЛ виявлено туші загиблих свиней. Про це повідомили центральні телеканали. Керівник області на це відповів, що подібна інформація в робочому порядку мала б спершу надійти комісії, органам влади району, а не журналістам. Адже на Новоодещині, за відгуками спеціалістів із Києва – із Держпродспоживслужби та Державного науково-дослідного інституту ветеринарної медицини – робота організована на належному рівні.

В цілому В'ячеслав Валентинович зазначив, що в Новоодеському районі ситуація під контролем.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев