Миколаївська міськрада розірвала угоду із забудовником заправки на вул. Карпенка

Депутат від БПП пропонував не чіпати вже побудовану АЗС, але "вибити" з неї парк чи щось корисне для місто

Депутати міськради заборонили будівництво заправки на вул. Генерала Карпенка поблизу морехідної школи. Хоч від деяких депутатів надходила пропозиція залишити все в силі, адже там хороший бензин, і натомість "взяти з них побільше грошей". Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

"Опоблоківець" Андрій Яковлєв, який представив проект рішення, зауважив, що АЗС порушує вимоги екологічного законодавства. Заміть магазину і СТО звели заправку. Днями прискорили її запуск: почали закачувати бензин в резервуари. Тому депутат запропонував розірвати угоду про оренду землі в односторонньому порядку, скасувати містобудівні вимоги та декларації про будівництво, видані ТОВ "Поверті", зобов'язати забудовника повернути ділянку громаді Миколаєва. Яковлєв також розкритикував чиновників, які не бачать порушень у великому об'єкті.

Ігор Концовий від БПП мав іншу думку. За його словами, заправка вже побудована, тому сенсу її ліквідовувати немає. Натомість потрібно взяти із забудовника "додаткові блага: "Це заправка, на якій продають дуже хороший бензин, я думаю, зі мною всі погодяться. На сьогодні будується об'єктів дуже мало. Прошу ухвалити інше рішення. Взяти в них побільше грошей. Влаштувати напроти заправки за їхній кошт парк, щось корисне для міста", - сказав Концовий.

Світлана Таранова від "Самопомочі" пропонувала, щоб у депутатів був однаковий підхід і до інших незаконних забудов: із заправкою на вул. Очаківській у Варварівці та ж проблема, але на комісії не підтримали рішення про заборону АЗС.

Сєнкевич запропонував змінити назву проекту рішення, включити також заправку на віл. Очаківський, яка також побудована з порушеннями закону. Проте вирішили все ж таки голосувати за скасування містобудівних умов АЗС у Варварівці окремо. "Опоблоківець" Дятлов заявив, що фракція готова підтримати такі рішення.

Одна з ініціаторів проекту, депутат від "Самопомочі" Тетяна Суслова відповіла на заяву Концового: "Ми повинні чітко уявляти межі між здоров'ям людей і добрим бензином". Як вона зазначила, заправка є об'єктом підвищенної небезпеки. До того ж, поруч будинок, за будівельними нормам на пішохідній вулиці заборонено будувати АЗС. Більш того, під територією заправки проходить газова траса середнього тиску. "Вона (заправка - ред.) не принесе щастям мешканцям району", - додала Суслова.

Вона також зауважила, що підприємство-власник заправки зареєстровано в Одесі, тому податки Миколаєву вони не платитимуть. На рішення міськради вони наплювали. "Бппшнику" Концовому колега по фракції Олена Кисельова також нагадала, що міськрада не має права вимагати додаткових благ.

Зрештою депутати заборонили будівництво: за скасування містобудівних вимог проголосували 44 депутати, проти були нуль, утрималися і не голосували по три депутати.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев