Миколаївська гандбольна команда через брак коштів ходить "гола і голодна"

Місцеві спортсменки подають великі надії та вже завоювали право бути в суперлізі, проте їм бракує коштів на існування

У Миколаєві через брак фінансування місцева гандбольна команда залишається без нормальної форми та їжі. Про це на засіданні президії розповів начальник відділу з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації Олександр Садовський, повідомляє Depo.Миколаїв.

Так, він звернувся до членів президій з проханням винести на засідання сесії питання щодо перейменування Центру Олімпійської підготовки з баскетболу та внесення змін до статуту. Садовський розповів, що це питання було ініційовано жіночим гандбольним клубом "РЕАЛ", який на ділі довів своє право на існування. За короткий час жіночій команді вдалося завоювати право участі в єврокубках, але недолік коштів не дозволяє їм нормально існувати.

Миколаївська гандбольна команда через брак коштів ходить "гола і голодна"

Садовський зазначив, що від перейменування ЦОПу баскетбольна команда не постраждає: "Дане питання виникло, тому що було звернення від Міністерства спорту та Федерації України, про надання фінансової підтримки гандбольній команді. Одна команда грає сьогодні в суперлізі, одна команда грає у вищій лізі. Коли це питання виносилося, обговорювалося, тоді я і запропонував, щоб жодної копійки від команди по баскетболу не забирати, штатний розклад не змінювати, а додатково виділити на наступний рік 200 тисяч гривень з обласного бюджету на харчування спортсменів, тому що ми не можемо їх навіть нагодувати", - зауважив начальник відділу з питань фізичної культури та спорту.

Не бачить проблеми у перейменуванні і депутат Надія Іванова. Вона зазначила, що згідно з постановою Кабміну у Миколаєві не можна створити окремий ЦОП по гандболу: "Ми не можемо сьогодні фінансувати дівчат окремо. Наші дівчата подають надію та показують результат і ми не можемо дати їм кошти, ми не можемо з ними укласти контракт і навіть погодувати, законодавчо. У нас ЦОП є пріоритетним видом спорту і вони нормально живуть та співіснують. Крім того вони в загальному складі  показують кращий результат та краще фінансуються. Я не бачу тут причин, крім того, що вивіска змінеться», - зазначила вона.

Миколаївська гандбольна команда через брак коштів ходить "гола і голодна"

А от представники Центру Олімпійської підготовки наполягають на протилежному. Президент муніципального баскетбольного клубу «Миколаїв» Борис Безкоровайний заявив, що після перейменування вони можуть втратити "кровні" метри свого приміщення: "В 1999 році, коли розпадався футбол та баскетбол на різні складові, футболу, на жаль, не пощастило, а баскетбол ми зберегли, а саме створили Центр Олімпійської підготовки з баскетболу. Всі ці 16 років цей центр берегли всі покоління баскетболістів…Сьогодні юридична адреса цього центру - спортшкола «Надежда», Карпенка, 40а. Перейменування цього центру в будь яке інше дає можливість іншим учасникам цього центру використовувати приміщення «Надежда». Туди без шкоди іншим увійти неможливо. А баскетбол – це важлива складова міста Миколаєва», - впевнений Безкоровайний.

Не дивлячись на це депутати проголосували на винесення питання на розгляд сесія, яка відбудеться завтра, о 10:00.

Миколаївська гандбольна команда через брак коштів ходить "гола і голодна"

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев