Майже 70% вчителів Півдня України не підтримують перехід на 12-річне навчання
У Миколаєві презентували результати опитування вчителів шкіл, викладачів та студентів ВНЗ стосовно реформи, яка поступово втілюється в життя в Україні
Сьогодні, 12 травня, в ЧДУ ім. Петра Могили відбулося громадське обговорення результатів аналізу і соціологічного моніторингу системи освіти Півдня України (Миколаївська, Херсонська, Одеська області), які представила доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри соціології Ірина Мейжис, повідомляє Depo.Миколаїв.
Вона розповіла про результати опитування вчителів шкіл, викладачів та студентів ВНЗ стосовно реформи, яка поступово втілюється в Україні. На жаль, вони виявились не втішними, адже майже 70% опитаних вчителів не підтримують перехід на 12-річну систему шкільного навчання.
В той же час більшість вчителів за розподіл шкіл на професійні ліцеї, коледжі та академічні ліцеї.
"Дослідження показало, що ступінь підтримки нового закону явно недостатній. На наш погляд, це пов'язано перш за все з недостатньою чіткістю формулювання змістовних характеристик реформування освіти в законі", - коментує ситуацію професор.
Після оголошення результатів дослідження представникам освітніх закладів Миколаєва (вчителям, директорам шкіл та викладачам університетів) присутні спробували виявити проблемні питаня та розробити пропозиції з удосконалення як процесу реалізації, так і самої стратегії реформування соціального інституту освіти у регіональному аспекті.
Всі погодились з тезою Ірини Мейжис про те, що нині в Україні забагато університетів та людей, які отримують вищу освіту "для галочки": "Всіх розумних немає, те, що відбувається в нашій державі можна назвати одним непристойним словом бардак. Хто навчається в вищому навчальному закладі?! Так не може бути! І ми всі стикаємося з цим, (в вузах навчаються, - ред) люди, які не здатні подолати просту програму".
Максимальна кількість випускників, які мають навчатися в вузах не має перевищувати 40%. Підвищення кількості людей, які отримують дипломи робить освіту доступнішою, але катастрофічно знижує її якість.
У питанні шкільної освіти думки розділилися. Деякі викладачі вузів відзначили головний недолік відчизняної освіти - відсутність мотивації учнів та "шкільні трами": "У них (європейців, - ред) діти з задоволенням йдуть до школи, а в нас це каторга. Передбачається, що буде якась професійна підготовка. Ви в це вірите в наших реаліях? Про яку професійну підготовку може йти мова, коли скорочується фінансування системи освіти? Хто вкладе в ці професійні класи гроші? Ми знову дітей там перетримаємо та напхаємо їх знаннями, які вже застаріли. В наших школах процвітає інформаційне насилля".
Вчителі ж на даному етапі не можуть сформулювати єдиної точки зору про реформу, адже як вона реалізовуватиметься досі не відомо.
На завершення декан факультету соціології Людмила Ляпіна зазначила, що на сьогодні 18 років навчання (12 років у школі і ще 6 в університеті) - забагато. Діти закінчуватиму школу в 18-19 років, в той час, коли виходити заміж та заводити дітей молодь починає вже в 17, тож при школах можна одразу будувати дитячі садочки.
Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев