Курортне миколаївське Коблеве загрожує затонути в морі

Видобування піску та хаотична забудова руйнують берегову зону

Курортне миколаївське Коблеве загрожує з…

Курортна зона Миколаївщини - Коблево - під загрозою, бо сповзає у море. Вода захоплює курортну зону метр за метром вже кілька років, кажуть екологи. І не тільки через підвищення рівня світового океану. "Допомагають" цьому і пічоіні браконьєри та хаотична забудова, що руйнують берегову лінію. Утім, врятувати Коблево ще можна. Про це повідомляє Depo.Миколаїв із посиланням на ТСН.

У місцях, де минулого року пляж був завширшки 30 метрів тепер залишилась вузька смуга піску. Пляж перед базою відпочинку "Зоря", кажуть місцеві, зник після зимових штормів. Крайня лінія будинків тепер просто висить над морем. "Хвилі були сильні. Вода доходила, змивала навіть до огорожі", - розповідає місцевий житель.

Море поглинуло все, що було на березі. Водою змило бетонні плити, які були дорогою до моря для пожежних машин. Тепер працівники бази ламають голову, як укріпити те, що залишилось. Пляж вирішили збільшити за рахунок перенесення будинків.

Люди звинувачують у бідах сусідню базу відпочинку. Берег і раніше поглинало море, утім навесні вода відходила. Остаточно затопило після того, як сусіди збудували бетонну споруду у морі. "Зробили хвилерізи і від них до нас пішло", - розповідає працівник бази відпочинку Олександр Радченко.

Решта узбережжя Коблево майже не постраждала. Тим не менш, вода сантиметр за сантиметром поглинає берег – констатують екологи. Це – світова тенденція, яка пов'язана з потеплінням. Утім у Коблевому останніми роками цей процес став надто стрімким. "Добування піску, забудова, руйнування берегів привели до того, що ми просто змінили конфігурацію. Потрібно припинити добування піску, припинити хаотичну забудову берегів", - запевняє еколог Олег Деркач.

30 кримінальних проваджень щодо незаконного будівництва у Коблево нині в судах, каже прокурор. Намагаються повернути до державної власності і вісім кілометрів берега, які колишній губернатор Микола Круглов віддав у довгострокову оренду одеській фірмі. Вони, кажуть у прокуратурі, замість того, щоб укріплювати берег, лише заробляють на атракціонах та руйнують пляж.

Берег потрібно терміново укріплювати гідротехнічними спорудами – наголошують екологи. Ставити хвилерізи та дамби. Селищна рада вже розпочала шукати гроші. Утім, кажуть, що навіть якщо знайдуть таку суму, не зможуть її використати до тих пір, поки фактичним власником пляжу є одеські комерсанти.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme