Командиру роти снайперів миколаївської 79-ки присвоїли звання Героя України

Військовий не хотів покидати бойових позицій і дізнався про почесну нагороду лише на параді до Дня Незалежності

Президент України Петро Поршенко присвоїв почесне звання Герой України полковнику, начальнику штабу – першому заступнику командувача Високомобільних десантних військ Збройних Сил України Андрію Ковальчуку та командиру роти снайперів миколаївської 79 окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ ЗСУ, капітану Валерію Чибінєєву. Про це йдеться на сайті президента, повідомляє Depo.Миколаїв.

"Капітан Валерій Чибінєєв з перших днів російської агресії став на захист територіальної цілісності та незалежності Батьківщини. У складі першого аеромобільно-десантного батальйону брав участь у визволені Красного Лиману Донецької області", - йдеться в повідомленні. 

Під час ведення бойових дій в районі селища Бірюкове Луганської області в червні 2014 року підрозділ, очолюваний капітаном Чибінєєвим, знищив диверсійно-розвідувальну групу противника та взяв у полон двох військових терористичних військ. Поблизу селища Ізваріне Луганської області у липні того ж року, разом із своїми побратимами витягнув із підбитого танка трьох військовослужбовців. У січні 2015 року обороняв Донецький аеропорт поблизу злітної смуги летовища.
Під час виконання бойового завдання на спостережному посту поблизу Авдіївки у липні 2016 року в ході успішно проведених операцій групами снайперів під керівництвом капітана було знищено живу силу розрахунків кулеметів та гранатометів та одного снайпера. Загалом 12 підтверджених цілей. Наприкінці цього ж місяця отримав поранення в наслідок обстрілу позицій артилерією терористів. Незважаючи на це продовжував керувати підрозділом, що дозволило утримати позиції, незважаючи на численні атаки терористів та обстріли території ворожою артилерією.

Командиру роти снайперів миколаївської 79-ки присвоїли звання Героя України

Волонтери та побоїві побратими також розповідають про Героя. Волонтер Роман Синіцін у "Фейсбуці" пише, що боєць дізнався про нагороду вже під час параду: "Валера вчора приїхав з Авдіївки. Йому сказали, що треба постояти на параді. Валера був трохи злий, бо на Промці б'ються його снайпера і їхати звідти він не дуже хотів. Валера трохи поранений (двічі) за останні пару місяців. Але з Промки їхати відмовлявся. На Парад таки поїхав. Про те, що дають Героя - Валера дізнався в строю, коли зачитали прізвище. За п'ять секунд до того як отримав Золоту Зірку Героя з рук Президента", - пише Сініцин.

Бойової побратим Євген Жуков, відомий під позивним "Маршал" також розповідає про Чибінєєва. "Каракурт (Чибінєєв - ред.). Поранений вже два рази. І не хоче звідти їхати. 79-і снайпера працюють там вже давно. Плюс вони ж і були з нами в порту в жовтні грудні 14 року. Каракурт красава. У Ізварине врятував трьох танкістів з горів танка. Усі живі. У аеропорту воював гідно. Пройшов весь шлях 79, командиром аеромобільного взводу. Потім заступником командира роти вогневої підтримки. Знає всі види озброєння і вміє їх застосовувати в бою. Роту снайперів прийняв з нуля як новостворений підрозділ. Весь час готує своїх людей", - пише Жуков.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев