Кіт у мішку: Миколаївська міськрада знов дискутує через виконком

Депутати міськради знайшли порушення в проектах рішення та заявили, що не знають всіх кандидатур

На сесії Миколаївської міськради розгорілися пристрасті довкола питання виконкому та його складу. Деякі депутати заявили, що проект рішення з деякими персоналіями змінили буквально за 20 хвилин до початку сесії, та вони не хочуть голосувати за кота в мішку. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

На початку засідання депутат Ростислав Філевський звернув увагу, що затверджувати склад виконкому, до якого входять нові заступники, також протизаконно, оскільки рішення досі не опублікували на сайті міськради. Апарат міськради ж стверджував, що це необов'язково для рішення такого типу.

Екс-мер Юрій Гранатуров також зауважив, що звідкісь взялися нові штатні одиниці заступників міського голови, поки ж структура органів міськради їх не передбачає. Це ноу-хау в Україні. На думку Гранатурова, грубо порушена процедура, оскільки людей взяли на неіснуючі посади, спочатку за нову структуру має проголосувати міськрада.

Тетяна Суслова також акцентувала, що незрозуміло, за який склад виконкому голосувати: в одному проекті рішення означено 17 осіб, в іншому - 21. Сєнкевич дав на це питання нечітку відповідь. 

Філевський також нагадав, що у залі постійно присутні правоохоронці, тому дивно, що вони не реагують на порушення закону та не притягають до відповідальності осіб, які готують такі проекти рішення. Зокрема постійно ігнорується закон "Про публічну інформацію", згідно з яким проекти рішення мають бути оприлюднені не менш ніж за 20 днів до розгляду.

Сєнкевич запропонував винести на засідання сесії дев'ять питань. Першим поставити структуру міськради, потім виконком, створення комунальної установи "Центр енергоефективності". Проте депутати знов знайшли зауваження до складу виконкому. Гранатуров заявив, що з проекту рішення за 20 хвилин до сесії зникли кандидати від "Нашого краю" та БПП. Федір Паченко від "Самопомочі" зауважив, що перед сесією була погоджувальна рада голів фракцій, і Гранатуров не мав на ній зауважень.

Лідер фракції БПП Володимир Криленко заявив, що фракція готова голосувати персонально за кандидатів. Те саме сказав і очільник фракції "Нашого краю" Олег Крісенко.

Олена Кисельова також нагадала ще про одне порушення: у складі виконкому мають затвердити депутата міськради Олександра Омельчука. Хоч згідно із законом, він не має права бути депутом і заступником. Після пояснень юриста міськради вирішили внести правки до проекту та зауважити, що кандидатура Омельчука набуває повноважень після припинення депутатських повноважень.

Сергій Танасов додав, що не знає більшість запропонованих в проекті рішення про виконком кандидатур: "Чи бачили в очі всіх цих людей депутати? Голосувати за кота в мішку?", - сказав депутат.

Зрештою депутати поки припинили обговорення цього питання та почали розглядати структуру органів міськради.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев