Кандидат на посаду голови Миколаївської ОДА оскаржить перемогу Савченка

У Віктора Неганова претензії не до самих кандидатів, а до конкурсної комісії, яку він називає суб'єктивною

Цього тижня в Миколаєві завершився конкурс на обрання очільника ОДА. Один з його учасників Віктор Неганов розповідає, що конкурс проводився непрозоро, і він буде оскаржувати його результати в суді. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на Громадське радіо.

Євген Павлюковський (журналіст): Як ви сприймаєте рішення про призначення вашого опонента Олексія Савченко на пост очільника Миколаївської ОДА?
Віктор Неганов: Він виграв конкурс, але рішення щодо призначення ще не прийняте. Є певна процедура — конкурсна комісія подає кандидатуру кабміну, він передає президенту, а той вже призначає. Наскільки мені відомо, кабмін ще не передав кандидатуру Савченко.
Крім того, вчора я подав листи-звернення до президента та кабінету міністрів, що є певні порушення, планується процес судового оскарження, і я просив, щоб до часу закінчення судових розглядів це призначення не відбувалось.

Євген Павлюковський: Які у вас зауваження до проведення конкурсу?
Віктор Неганов: Зауважень дуже багато. Наприклад, комісія прийняла рішення не допустити сімох кандидатів до конкурсу, в тому числі і мене. По телефону мені сказали, що в мене начебто нема відповідного досвіду. Потім я прийшов і попросив офіційне повідомлення про те, що я недопущений. Мені сказали, що пошукають, а через півгодини вже повідомили, що я допущений.
В мене є відеофіксація всього цього. Коли я знімав всі ці процеси на телефон, голова комісії намагалася його вирвати, штовхалася, все це теж зафіксовано. Як можна говорити про прозорість, коли суб'єктивність до певних кандидатів була вже на самому початку?

Євген Павлюковський: А сам конкурс проводився належним чином?
Віктор Неганов: Я пройшов два етапи конкурсу — комп'ютерне тестування на знання законодавства, де отримав найвищий бал, і ситуативні завдання. Третій етап — співбесіда з членами конкурсної комісії. Але там навіть формулювання завдання не відповідало чинному законодавству.
За перший і другий етап можна отримати 0-2 бали, а от за третій — 10-12 балів. Тобто переможець визначається не за своїми знаннями чи досвідом, а за суб’єктивним ставленням членів комісії.

Євген Павлюковський: Олексій Савченко в інтерв'ю зазначав, що між собою всі конкурсанти здружилися, ви підтверджуєте цю інформацію? Як конкурс відбувався на особистому рівні?
Віктор Неганов: На особистому рівні нормально, бо всі кандидати рівні. Питання були не між кандидатами, а між кандидатами і членами комісії.

Євген Павлюковський: Яким ви бачите подальший розвиток подій?
Віктор Неганов: Буде подана заява до суду щодо оскарження результатів конкурсу. Я вважаю, що такі серйозні речі, як конкурс на обрання кандидатів на найвищі посади в державі, керівників місцевого самоврядування, центральних органів виконавчої влади, повинні проводитись настільки прозоро, наскільки це можливо. Тому я вважаю, що такий судовий процес — це плюс для реформи державної системи.

Нагдаємо, що нардеп Олексій Савченко виграв конкурс на посаду голови Миколаївської ОДА. За словами миколаївського політтехнолога, його представлять на посаді наступного тижня.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев