Екоінспекція посилила охорону ялинок напередодні новорічних свят

Екологи попереджають про відповідальність за незаконне вирубування дерев та закликають купувати зелені красуні в санкціонованих місцях

В Миколаївській області розпочалася операція "Новорічна ялинка-2017", яка проводиться з метою виявлення незаконних заготівель та реалізації хвойних насаджень. Про це Depo.Миколаїв повідомили у Державній екологічній інспекції у Миколаївській області.

До складу групи включено державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища Миколаївської області, представників правоохоронних органів, громадських організацій та засобів масової інформації. З 5 грудня по 16 січня відбуватиметься перевірка щодо охорони хвойних насаджень від самовільних рубок лісових масивів, які прилягають до населених пунктів, автодоріг, залізниць та особливо на територіях, прилеглих до об'єктів природно-заповідного фонду.

В місцях реалізації хвойних дерев проводиться перевірка документів на право придбання та реалізації новорічних ялинок, а саме товарно-транспортні накладні встановленого зразка. Відповідно ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна рубка дерев тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85,00 - 170,00 грн) і на посадових осіб від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (119,00 - 204,00 грн).

Крім цього, за кожну зрубану ялинку, в залежності від діаметра стовбура,нараховується шкода, завдана лісовим насадженям. Для тих, хто не уявляє свят без лісової красуні, представники екологічної інспекції пропонують придбати дерева в лісогосподарських підприємствах зі спеціальними номерами та штрих-кодом.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев

Метки: #Новый год