Деркач запевнила, що батьки роблять внески в школи добровільно

На думку начальника міського управління освіти Миколаєва фінансування на "миючі" та папір дали, а все сплата інших коштів - добровільна справа батьків

Начальник міського управління освіти Ганна Деркач заявила, що батьки вихованців дтячих садків та учнів шкіл добровільно здають гроші та їх ніхто не примушує. Вони на це мають право згідно із законом. Таку думку вона висловила під час сесії міськради 23 грудня, повідомляє Depo.Миколаїв.

Під час доповіді Деркач з приводу освітньої програми депутат Федір Панченко поцікавився, що зробило управління освіти, щоб вирішити проблему поборів в школах та дитсадках. На думку очільниці управління освіти, це не побори, а бажання батьків сплатити кошти.

За її словами, відопвідно до закону, джерелами фінансування можуть бути фізичні та юридичні особи: "Ну щодо батьківських внесків - це їхнє бажання. Згідно з чинним законодавством є стаття в Законі України "Про освіту", що іншими джерелами фінансування також можуть бути юридичні та фізичні особи, які можуть вносити свої благодійні внески для зміцнення матеріально-технічної бази. Це винятково на добровільних засадах здійснюється", - запевнила Деркач.

Вона додала, що в 2016 році управління виділило 1,3 мільйони гривень на закупівлю миючих засобів і забезпечення папером, тепловідбуваючою плівкою, а в 2017 році на ці витрати передбачено вже 4 мільйони гривень. Проте Панченко наполягав, що цих грошей недостатньо, у школах все ще збирають гроші на канцтовари, оплату телефону, інтернету та інших послуг. "Я почула ваше питання, але я ж кажу, що ми забезпечили папером, але не всіма канцтоварами, а канцтовари - це не тільки папір, і миючі засоби. Все інше - це справа батьків, вони мають право на це", - відповіла Деркач.

Мер Олександр Сєнкевич також додав, що влада не може заборонити батькам давати кошти, щоб поліпшити умови дітей. Проте, на його думку, в школах та дитсадках потрібно робити процес сдачі коштів прозорим: встановлювати стенди, де позначити, на що просить навчальний заклад кошти з бюджету, на що виділені кошти та на що планується збір коштів з батьків. Сєнкевич просив звітувати, де вже розмістили такі стенди.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев