Батьки учнів школи-інтернату №4 б'ють на сполох через трьох хворих на менінгіт

Медики запевняють, що у місті ситуація під контролем: про спалах інфекції мова не йде

У миколаївських ЗМІ днями з'явилася інформація, що санаторну школу-інтернат №4 закрили на карантин через спалах менінгіту. В школі захворіли троє дітей. Таку інформацію розповіли Depo.Миколаїв і батьки учнів. Проте в обласному управлінні охорони здоров'я зауважили, що приводу для паніки немає: у місті не зафіксовано саме спалаху менінгіту, ситуація контрольована.

Батьки учнів школи-інтернату повідомили, що в третьому класі захворіли на менінгіт троє учнів. Дігноз підтвердили в одного учня, ще двоє, а також вихователька - з непідтверженим, проте симптоми у всіх однакові: висока температура, головний біль, нудота.

Батьки вважають, що про факт захворення одразу не повідомили, щоб не викликати паніку. Але хвилюються, що школу запізно закрили, адже хвороба може швидко поширитися: "Вони приховували цей факт. У вівторок діти навчалися, знаючи підтверджений діагноз. З вівторка на середу вони запросили санстанцію все чистити. Але це марно, шлях передачі інфекції там дуже короткий", - зазначили батьки.

Школу-інтернат закрили в середу, і діти мають повернутися на навчання до понеділка. Батьки вважають, що це закороткий термін карантину, адже за цей час можуть підвтердитися випадки захворення на менінгіт серед інших дітей.

Depo.Миколаїв намагалося з'ясувати, хто саме оголосив карантин у школі-інтернаті та чи варто підіймати паніку. Отримати коментарі від керівництва навчального закладу та в управлінні освіти Миколаївської ОДА, до якого відноситься школа-інтернат, не вдалося, оскільки за контактними номерами ніхто не відповідає.

В обласному управлінні охорони здоров'я пояснили, що карантин може оголосити директор навчального закладу, якщо для цього є підстави, а також мер, знову ж таки, якщо для цього є підстави. Однією з підстав є рекомендації УОЗу - чи то закрити одну школу, чи то декілька, чи то відпустити дітей раніше з уроків через температурний режим.

В УОЗ також зазначили, що у навчальних закладах Миколаєва було зафіксовано по два-три випадки хвороби: тобто про осередок чи спалах менінгіту говорити неможна. Діти захворіли різного віку. "В нас не зафіксовано осередку інфекції. Осередок - це коли більше визначеної кількості дітей потрапляє з одного місця: школи, будинку, дитячого саду", - повідомив прес-секретар УОЗ.

Як повідомляє "Преступности. Нет", головний лікар Миколаївської обласної дитячої інфекційної лікарні Тетяна Цимбал називає ситуацію з менінгітом у Миколаєві контрольованою. "На сьогоднішній день ситуація керована. Спостерігається сезон підйом захворюваності на гострий менінгіт", - сказала головний лікар.

Медики також зауважили, що зафіксовані випадки менінгіту пов'язані з сезонною захворюваністю. Проте акцентують, що хворих дітей, наприклад в ГРВІ, не потрібно проводити до навчальних закладів для подальшого поширення хвороби: потрібно звертатися до лікарів та здійснювати лікування вдома.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев