АЧС Шириться Миколаївщиною: на Баштанщині знайшли труп свині з підозрою на чуму

Рештки тварини відправили для дослідження на африканську чуму свиней в Державний науково-дослідний інститут

Днями, 31 серпня, о 16:15 до Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі надійшло повідомлення від сільського голови Пісківської сільської ради Халабуди О. В. про те, що виявлено труп свині на території колишнього мехзагону біля села Піски Баштанського району (відстань до с. Піски – 4км, до с. Костянтинівка – 4,5 км), передає Depo.Миколаїв.

О 17:30 на місце виявлення трупу свині виїхала група фахівців ветеринарної медицини для встановлення обставин. Встановлено, що на території колишнього мехзагону знайдено 1 труп свині віком більше 1 року, вагою приблизно 250-300 кг. Відстань від місця знаходження трупів до с. Піски - 4 км, до с. Костянтинівка 4,5 км.

АЧС Шириться Миколаївщиною: на Баштанщині знайшли труп свині з підозрою на чуму - фото 1

При огляді встановлено, що труп з ознаками розкладання, патологоанатомічний розтин не проводився. Приблизна дата загибелі свині 25-26 серпня 2016року. Труп невідомого походження, дату та місце захворювання не встановлено.

АЧС Шириться Миколаївщиною: на Баштанщині знайшли труп свині з підозрою на чуму - фото 2

О 18:10 31.08.2016р на місце прибули працівники Баштанського відділу поліції ГУ НП в Миколаївській області, які на місці задокументували та зафіксували знаходження трупу свині. Після було відібрано по 1 трубчаста кістка від трупу, запакована, опломбована та відправлена для дослідження на африканську чуму свиней в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ.

АЧС Шириться Миколаївщиною: на Баштанщині знайшли труп свині з підозрою на чуму - фото 3

З метою недопущення розповсюдження збудника АЧС, було прийнято рішення, спалити труп свині на місці виявлення. Місце де були виявлений труп продезінфіковано 1,5% розчином "Біокліну".

Через районну газету "Голос Баштанщини" (від 3 вересня №78) всіх жителів айону буде проінформовано про результати аналізів щодо захворювання на АЧС.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев