"Миколаївоблтеплоенерго" зобов'язали розпломбувати лічильники, з якими вони "мухлювали" взимку

Підприємство "заробило" на додачу штраф 68 тис. грн за порушення економічної конкуренції

Бездіяльність "Миколаївоблтеплоенерго" рішенням адмінколегії територіального відділення АМКУ визнано порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. Про це йдеться на сайті тервідділенням Антимонопольного комітету, повідомляє Depo.Миколаїв.

Відкрите слухання у справі про зловживання монопольним становищем на ринку надання послуг з централізованого опалення з боку ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" відбулося 26 серпня. На засіданні колегії були присутні заявники у справі – мешканці багатоквартирних будинків міста Миколаєва. Відповідач у справі відмовився взяти участь у слуханні, надіславши при цьому на адресу АМКУ лист, у якому висловив свою незгоду із висновками адміністративної колегії відділення щодо встановлених ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Зазначена позиція ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" була визнана такою, що не спростовує висновків адміністративної колегії відділення.

"За результатами розгляду обставин справи адміністративною колегією тервідділення було вирішено визнати бездіяльність ОКП "Миколаївоблтеплоенерго", яка полягає у невжитті належних заходів, спрямованих на заощадливе та раціональне використання теплового носія, оптимізацію технологічних втрат теплової енергії, підвищення якості надання послуг з централізованого опалення мешканцям багатоквартирних будинків та позбавлення можливості споживачів здійснювати регулювання подачі теплового носія, що призводить до вимушеного (надмірного), без фактичної потреби споживання мешканцями багатоквартирних будинків послуг з централізованого опалення та зростання витрат зазначених споживачів на оплату таких послуг, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 2 статті 50, частиною першою статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", а саме: зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку у вигляді бездіяльності, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів, що було б неможливим за умов існування значної конкуренції на ринку", - йдеться в повідомленні.

За вчинення зазначеного порушення на ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" було накладено штраф відповідно до абзацу другого частини другої статті 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у розмірі 68 тис. грн. Крім того, на відповідача було накладено низку зобов'язань, спрямованих на усунення наслідків порушення, зокрема забезпечити розпломбування теплових задвижок у багатоквартирних будинках міста Миколаєва та внести коригування до раніше виданих технічних умов на встановлення засобів обліку теплової енергії, про що повідомити споживачів.

Також адміністративною колегією Відділення заявникам у справі було роз'яснено положення статті 55 Закону України "Про захист економічної конкуренції", відповідно до положень якої особи, яким заподіяно шкоду внаслідок порушення законодавства про захист економічної конкуренції, наведеного у даному рішенні, можуть звернутися до господарського суду із заявою про її відшкодування у двократному розмірі.

Нагадаємо, що наприкінці зими виник скандал через те, що "Миколаївоблтеплоенерго" запломбувало теплолічильники та заборонило людям регулювати постачання тепла. Тепловики виправдовувалися, що для "прикручування" потрібно встановити додаткові елементи, які коштують близько 50 тис. грн.

Варто додати, прокуратура завела справу на "Миколаївоблтеплоенерго": компанія "нагріла" три мільйони разом з київською фірмою на лічильниках.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев