"Мафія" у центрі Миколаєва повним ходом добудовує "шпаківню" на даху

У відділі охорони культурної спадщини повідомляють, що не узгоджували таку надбудову, що фактично стала третім поверхом

У Миколаєві продожують будувати скандальний ресторан "Мафія" в центрі міста. "Шпаківні", які зводять на даху, ще більше перекривають колишню трамвайну підстанцію. Фото з поясненнями виклав у "Фейсбуці" Відділ охорони культурної спадщини, повідомляє Depo.Миколаїв.

Так, забудовники, які напередодні громадських слухань дали інтерв'ю місцевому виданню, посилалися на певні сторінки погодженого історико-містобудівного обґрунтування. Але дещо важливе "забули": "У розділі 7 "Оцінка впливу об'єкту проектування на збереження традиційного характеру середовища" цього обґрунтування вони чомусь не помітили частину 4 "Зміни силуетів і панорам", у якому зазначено: "Силуєт існуючої забудови на розглянутій ділянці фактично не змінюється, оскільки висота проектуємого об'єкта реконструкції не збільшується, існуюча ситуація не дає можливості панорамного сприйняття об'єкта реконструкції та взагалі розглянутої території", - йдеться в повідомленні.

Було:

"Мафія" у центрі Миколаєва добудовує "шпаківню" на даху

У відділі охорни культурної спадщини повідомляють, що насправді загальна висота по периметру вище на три каменя кладки, а на даху з'явилися дві так званні надбудови висотою більше двох метрів. 

"Мафія" у центрі Миколаєва добудовує "шпаківню" на даху

"Мафія" у центрі Миколаєва добудовує "шпаківню" на даху

Інформацію стосовно саме цих надбудов відділ охорони культурної спадщини сподівався дізнатися за результатами перевірки ДАБІ в Миколаївській області: хто і на якій підставі їх погодив без урахування висновків погодженого історико-містобудівного обґрунтування, яке їхнє функціональне призначення. "На жаль, інформації немає й досі, а висота самих надбудов після перевірки збільшилася. По суті, ці надбудови є третів поверхом, про який під час погоджень мови не було", - повідомили у відділі охорони культурної спадщини.

"Мафія" у центрі Миколаєва добудовує "шпаківню" на даху

"Мафія" у центрі Миколаєва добудовує "шпаківню" на даху

Додається, що вони не проти інвесторів, нового будівництва чи реконструкції, але за умови, що нове не повинно погіршувати та руйнувати історичну забудову.

Нагадаємо, що на громадських слуханнях з перевісом у шість голосів нечисленні миколаївці погодилися з будівництвом "Мафії" в історичному центрі міста. Зауважимо, що головний архітектор проекту Олег Атанасов запевняв, що 1 метр, який перевищив забудовник, знесуть.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев