"Компроміс": Миколаївський перевізник знизив тариф для жителів сіл

З 1 січня жителям Миколаївського району доводиться платити більше за проїзд у маршрутках, що викликало незадоволення людей

Для жителів сіл Миколаївського району новий рік розпочався з "сюрпризу" від перевізників, які підвищили тариф на проїзд. На це гостро відреагували пасажири, оскільки багатьом потрібно їздити на роботу до обласного центру. Як розповіла у "Фейсбуці" голова Миколаївської РДА Алла Воробйова, перевізник все-таки пішов на компроміс, повідомляє Depo.Миколаїв.

Хоч жителі Радсаду, Новобогданівки, Сапетні, Тернуватого та Ольшанського і зазнчали, що перевізник "Оріон-Авто" не попередив про підвищення тарифу, Воробйова пише, що на оголошення ніхто не звернув увагу: "За новорічними клопотами ніхто не звернув увагу на оголошення ТДВ "ОРІОН-АВТО" ні на АС "Дачна", ні в рейсових автобусах на приміських маршрутах №161 "Миколаїв-Радсад" та №159 "Миколаїв-Новобогданівка" про збільшення вартості проїзду на цих маршрутах з 1 січня".

Так, на 161 маршрутці проїзд "підскочив" з 10 грн до 14 грн, на 159 з 13 до 17 грн. Через це жителі почали звертатися до Радсадівської сільради, а РДА - до керівника "Оріон-Авто" Валерія Буркуна та управління інфраструктури ОДА. Як з'ясували, місцеві органи виконавчої влади вже не мають повноважень регулювати тарифи на приміські та міжміські перевезення. Згідно з постановою Кабміну, з травня 2015 року перевізники самі встановлюють ціни на проїзд.

Крім того, за постановою Мінінфраструктури, перевізники повинні переглядати тарифи зі зміною умов роботи, в тому числі - зміни вартості пального більш ніж на 10% вартості запасних частин та умов оплати праці. Оскільки з 1 січня підвищили "мінімалку" до 3200 та зростає вартість паливно-мастильних матеріалів, "Оріон-Авто" встановило тариф за 1 км перевезень пасажирів на приміських маршрутах у розмірі 0,57 грн без урахування податків та страхового збору, "що дало би змогу в значній мірі відшкодовувати експлуатаційні витрати та забезпечувати надійне транспортне обслуговування населення". Проте жителям сіл доводилося платити на 4 грн більше.

За словами Воробйової, Буркун їй особисто зателефонував та обіцяв знайти компромісний варіант, щоб зменшити вартість квитків, придбаних у касі. З цього приводу зустрічалися з громадою, головою Радсадівською сільради та депутатами райради. Перевізник знизив вартість за 1 км до 0,44 грн. Таким чином, з 4 січня проїзд на маршрутах №161 "Миколаїв-Радсад" коштує 12 грн (через касу – 12,18 грн.), №159 "Миколаїв-Новобогданівка" - 14,5 грн. (через касу – 14,88 грн.).

У коментарях жителі все ж таки наполягали, що ніяких оголошень про підвищення тарифу не було. Також зазначається, що підвищення "заторкнуло" і с. Зарічне. "В останній раз, коли я була там, проїзд до Зарічного становив на маршруті 164 (старобогданівський) 14 грн. Хоч до 1 січня- 11 грн", - написала Анастасія Біла.

Вона додала, що якість перевезень не стає кращою: в деякі дні в автобус неможливо увійти.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев