"Інспектор департаменту ЖКГ": віце-мер пояснив, що робитиме новий підрозділ

Міськрада має затвердили положення про роботу новостворенного "опоблоківського" департаменту з енергоефективності

"Бюджетна" комісія Миколаївської міськради погодила винесення на розгляд сесії положення про новостворений Департамент енергозбереження та впровадження інноваційних технологій. Про це йшлося під час засідання комісії сьогодні, 18 січня, повідомляє Depo.Миколаїв.

Новий віце-мер з питань енергоефективності, "опоблоківець" Олександр Омельчук назвав положення своєрідною конституцією департаменту: взаємодію всередині підрозділу так і з усією владою.  За словами заступника міського голови дублювання функцій з іншими департаментами та відділами не буде. 

Члени комісії поцікавилися, в чому полягатиме практична робота нового департаменту. Зокрема депутат В'ячеслав Апанасенко заторкнув тему ремонту дахів. За його словами, на всіх будівлях в місті покрівля на 80% зношена, щороку Департамент ЖКГ ремонтує дахи, але без урахування енергоефективності.

Як зазначив Омельчук, на сьогодні ухвалені будівельні норми з енергоефективності. Тому їх повинні враховувати при будівництві нових об'єктів. Але створений департамент не буде втілювати все, що пов'язано з "енергоефективністю". Деякі заходи виконуватимуться іншими підрозділами.

Проте припускають, що згодом департамент може перебрати й інші функції: "На даному етапі ми бачимо діяльність департаменту в тому, щоб переглянути існуючі проекти для того, щоб ті реконструкції, в тому числі дахів, які були заплановані вже робилися з урахуванням новоприйнятих будівельних норм. У цьому я бачу департамент в ролі інспектора проекта, що виконується департаментом ЖКГ, але він виконується з урахуванням норм з енергоефективності", - зазначив Омельчук.

Нагадаємо, Миколаївська міськрада у грудні минулого року створила Центр енергоефективності та без обговорень на опублікованого на сайті проекту рішення програму "опоблоківську" програму "Теплий Миколаїв". З аналогічною місцева організація партії піарилася під час місцевих виборів.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Николаев