Жителі Полігону протестують проти будівництва в них під боком нового кладовища

Депутати та мер підтримали громаду, а ось директор департаменту ЖКХ Миколаєва заявив, що інших місць для кладовища немає

Жителі Полігону протестують проти будівн…

Питання захоронення людей у Миколаєві стоїть вкрай гостро.  Нині обговорюється питання будівництва нового кладовища в східній частині міста, в напрямку Херсона. Якщо цього не зробити, то місто "захлинеться трупами", про це нещодавно повідомив директор комунального підприємства "Миколаївська ритуальна служба" Михайло Трофанюк, передає Depo.Миколаїв.

Сьогодні на сесії міськради з цього приводу виступив представник громади селища Полігон Сергій Рижаєв, на околицях якого і збираються будувати кладовище. він озвучив вимоги Полігонівської громади, які сформулювали в зверненнях до депутатів міськради, мера Миколаєва, голови ОДА та народних депутатів. 

"Наша громада просить розглянути звернення про неможливість будівництва нового міского кладовища по вул. Херсонське шосе, 113. Я хочу нагадати, хто не знає, що село Полігон знаходиться в двох кілометрах від Миколаєва, зокрема від вулиці Новозоводської. Це означає, що ми межуємо з міським кордоном", - заявив Рижаєв. 

Активіст повідомив, що грамада дізналася про наміри влади побудувати поруч з їх домівками кладовище зі ЗМІ. Нині біля Полігону знаходиться вже два кладовища, будівництво ще одного "поставить хрест" на розвитку поселення: "В громаді зараз достатньо складна ситуація, бо ми і так вже оточені двома кладовищами. Якщо поряд побудувати ще одне нове кладовище, то в найближчі 150 років перспектива розвитку нашого селища буде закрита. Громада побоюється, що зміняться водозабори, які качаються з скважин. Підготовка відсутня і знезараження також відсутнє. Близість кладовища зменьшить вартість землі". 

Земельна ділянка біля Полігону має дуже вигідне розташування та близькість усіх комунікація, які, на думку місцевих жителів, не можна так бездарно розтрачати: "Ми не розуміємо як можно було віддавати таку землю, ці 56 гектар комунальному підприємству "Ритуальні послуги". Тому що саме на цій ділянці наявні всі комунікації: дві автомагістралі всеукраїнского значення, дві залізничні гілки, водогін, газ, каналізація". 

Відповідно до генерального плану дана територія передбачає розташування промислової зони, а ніяк не кладовища: "Подумайте, шановні депутати, може ці комунікації можуть послугувати на користь живих людей, а не вже померлих". 

Якщо питання все-таки не вирішиться мирно, місцеві жителі готові перекривати траси та рух техніки. 

Після виступу представника громади полігону депутат-АТОшник від БПП Сергій Танасов заявив, що дана територія має бути використана на користь людей, зокрема військових. Танасов пропонує створити біля Полігону поселення АТОшників, а крапку у справі мають поставити люди на громадських слуханнях: "Ми на земельній комісії десь 1,5 місяці тому розглядали питання про вільну ділянку для майбутнього розміщення ділянок для бійців АТО".

Директор департаменту ЖКХ Валентин Гайдаржи заявив, що іншого місця для кладовища, крім цього в місті немає: "Міська рада та виконком давно вели переговори з Міністерсвом оборони про відведення ділянки для будівництва кладовища в районі Капустіної Балки. На жаль, минулого року ми отримали відмову у зв'язку з військовими діями...Вільних ділянок на території міста немає, крім Індустріального парку". 

Мер Миколаєва підтримав місцевих мешканців та заявив, що не бачить на цьому місці кладовища: "Я не бачу в цьому місці кладовища, бо це дуже зручна ділянка для того, щоб розміщувати там Індустріальний парк". 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme