Вибухівка для АТО: подробиці справи миколаївського студента та військового

Військовослужбовець пояснив, що йому було відомо про вибухові властивості предметів, але він передавав їх на прохання товариша для застосування в зоні АТО

Вибухівка для АТО: подробиці справи мико…

Слідчий суддя Центрального районного суді м. Миколаєва, Дмитро Тішко розглянув клопотання слідчого щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання для двох осіб, військовослужбовця та студента одного з вищих навчальних закладів м. Миколаєва, які підозрюються у вчиненні злочину, передбаченого ч 1 ст. 263, ч. 2 ст. 263-1 КК України, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі центрального суду.

За версією органу досудового розслідування, військовослужбовець разом із своїм спільником-студентом, виготовляли саморобні вибухові пристрої, замасковані під предмети побутової електроніки – мобільні телефони, флеш-накопичувачі, з метою подальшого їх продажу. Зазначені дії були виявлені та зафіксовані співробітниками СБ України, які в подальшому передали відповідні матеріали до військової прокуратурі.

Зокрема, у червні 2016 року, ними було виготовлено два вибухові пристрої закамуфльовані під мобільний телефон та флеш-накопичувач, що детонували шляхом їх прямого функціонального використання, які згодом були реалізовані за грошову винагороду.

В судовому засіданні підозрювані свою вину визнали лише частково.

Військовослужбовець пояснив, що йому було відомо про вибухові властивості предметів, але він передавав їх на прохання товариша для застосування в зоні АТО.

Студент пояснив, що зі школи дуже цікавився хімією, всі інші знання отримав під час навчання в Чорноморському державному університеті, виготовляв взривні пристрої на прохання свого знайомого військовослужбовця, якому довіряв, та який надав для цього усі необхідні елементи та вибухову речовину. При цьому заперечив корисливий мотив таких дій, зазначив, що не розраховував на грошову винагороду за таку роботу, але гроші все ж таки взяв.

Сторона захисту наполягала на застосуванні відносно підозрюваних запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Заслухавши пояснення сторін і дослідивши надані матеріали кримінальних проваджень, суд задовольнив клопотання слідчого про обрання військовослужбовцю запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 22 серпня 2016 року.

Враховуючи такі виключні обставини, як характер та системність вищезазначених дій підозрюваних, суспільну небезпеку кримінального правопорушення, слідчим суддею застосовані підвищені розміри застави, а саме 964 600 гривень щодо військовослужбовця та 527 200 гривень щодо студента.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme