У порт Миколаєва відправили конструкції ракети-носія "Антарес" для США

Українські підприємства взяли участь в американському конкурсі з розробки двигунів замість російських

У порт Миколаєва відправили конструкції…

На початку грудня в рамках контракту з NASA дві основні конструкції першого ступеня ракети-носія "Антарес" відправили з підприємства в Миколаївський порт. Далі ракети-носії перевантажать на морське судно, яке доставить їх до місця старту. Приймати їх буде замовник в американському порту в штаті Делавер. Про це йдеться на сайті компанії "Південмаш", повідомляє Depo.Миколаїв.

Основна конструкція першого ступеня ракети-носія спроектована ДКБ "Південне" і виготовлена ​​на держпідприємстві "Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова". В кооперації з проет також беруть участь українські підприємства: "Хартрон-АРКОС", "Хартрон-ЮКОМ", "ЧеЗаРа", "Рапід".

США в зв'язку з введеними в 2014 році обмеженнями на військово-технічного співробітництва з РФ з огляду на анексії Криму до 2019 року планують повністю відмовитися від російських двигунів РД-180, якими оснащені РН Atlas 5 американської United Launch Allianсе (ULA). "Поставки РД-181, якими оснащуються нові ракети-носії Antares для МКС, обмежені цивільним середовищем. В оголошеному в червні 2015 року ВВС США конкурсі з розробки двигунів замість російських РД-180, взяло участь українське ДКБ "Південне" (Дніпропетровськ) зі своїм новим рідинним двигуном РД-815", - йдеться в повідомленні.

На сьогодні Україна і США продовжують переговори про співпрацю в сфері ракетного двигунобудування.

Довідка: Україна співпрацює з США за проектом Antares з 2008 року. З 2013 року в рамках програми виконано шість з восьми передбачених контрактом з NASA до 2016 року пусків: два пуски в 2013 році, три - в 2014 році, з них один невдалий, і один - в жовтні 2016 року. До кінця 2018 року в рамках програми планується здійснити п'ять запусків ракети-носія Antares, з 2019 по 2024 рік - ще шість.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme