У Миколаєві заборонили "побори" через фонди шкіл

Натомість розглядається можливість створення офіційних благодійних фондів

У Миколаєві заборонили "побори" через фо…

У Миколаєві в останні декілька місяців активісти взялися за "побори" в школах на різноманітні походи в театри та інші заходи. Цієї суботи управління освіти на офіційному сайті зробило оголошення, що поняття "фонд школи" та "фонд класу" відтепер забороняються. Але не всі батьки зраділи такій інформації. А на членів робочої групи, яка розбиралася з "поборами" у навчальних закладах, почали скаржитися освітяни. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Так, на сайті управління освіти вирішили нагадати законодавство, за яким заборонені "побори". Але додають, що зараз без благодійних внесків не обійтися: "На жаль, в сьогоднішній економічній ситуації без благодійних внесків та пожертвувань батьків, спонсорів, меценатів, громадських організацій тощо, не може нормально функціонувати жоден навчальний заклад, що неприпустимо, оскільки саме держава має забезпечувати нашим дітям доступність і безоплатність освіти, а навчальним закладам – повне і своєчасне бюджетне фінансування".

Таким чином, на нараді керівників навчальних закладів заборонили примусовий збір коштів та матеріальних цінностей, а також поняття "фонд школи" та "фонд класу". Натомість, рекомендували створити благодійні фонди - через них законодавство дозволяє робити благодійні внески. 

Слід зазначити, що реакція на заборону саме "фондів класу" була неоднозначною. Батьки апелювали, що це, з одного боку, дозволить прозоро збирати кошти. Але з іншого, - це призведе до додаткових витрат: на бухгалтера та банківську комісію. "Зараз якщо ми хотіли влаштувати для дітей екскурсію ми збирали для цього 3000 грн (сума як приклад) готівкою (як частину "фонду класу"). За Вашої пропозиції я маю зібрати мінімум 120-130 грн за обслуговування рахунку в банку, гривень 100-200 на місяць на оплату послуг бухгалтера (супроводження БФ). В разі розрахунку готівкою з організаторами сплатити комісію банку (до 3% від суми), а до цього батьки вносячи кошти на рахунок також сплатили комісію. Якщо я платитиму на рахунок (безготівкова форма) то вартість послуг може зрости до 20%", - аргументує Ярослав Захаренко. За його підрахунками, екскурсія подорожчає з усіма комісіями приблизно на 400-500 грн. 

У Миколаєві заборонили "побори" через фонди шкіл

Також член робочої групи з перевірки шкіл Яна Новохатько пояснила ситуацію. За її словами, управління освіти Миколаєва пішло зворотним шляхом: спочатку заборонило фонди, а потім почне шукати гроші. Крім того, почали звертатися забороною збору коштів обурені батьки. Тому Новохатько акцентує: робоча група може тільки рекомендувати, а не забороняти. До того ж своєю метою активісти ставили зробити прозорим бюджетне фінансування, а вже потім вирішувати, чи доречні різні фонди. "Зараз ми наголошуємо, що мова йде лише про фонди шкіл/садків. Фонди класу/груп ми не чіпаємо!", - пише активістка.

За її інформацією, управління освіти вже написало скаргу на їхню робочу групу на ім'я мера: "Буцімто, ми виходимо за рамки своїх повноважень. Тобто, хвоста ми комусь своїми діями прищемили однозначно. Тепер нашу групу намагаються дискредитувати всіми можливими і неможливими способами", - зазначає Новохатько.

У Миколаєві заборонили "побори" через фонди шкіл

Раніше повідомлялося, що Миколаївське управління освіти "відфутболило" відповідальність за побори на керівництво шкіл.

У Миколаєві заборонили "побори" через фонди шкіл

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme