У Миколаєві заборонили "невидимий" автовокзал "на Одесу"

Перевізник, який десять років тому облаштував зупинку, що розрослася в автовокзал, пропонував розширити карман більше

У Миколаєві заборонили "невидимий" автов…

У Миколаєві нарешті заборонили автовокзал-"невидимку" на розі пр. Богоявленського та вул. Пограничної (Чигрина). Перевізники, звісно ж, залишилися незадоволеними, але виконком все одно ухвалив рішення сьогодні, 12 серпня. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

"Заборонити зупинку, відстій для посадки (висадки) пасажирів автобусів, які обслуговують маршрути приміських, внутрішньообласних, міжміських сполучень на зупинці громадського транспорту по вул. Погранична ріг пр. Богоявленського (непарна сторона), крім автобусів, які обслуговують міські автобусні маршрути загального користування", - зачитав начальник транспортного управління В'ячеслав Кащенюк проект рішення.

Він нагадав, що на нелегальному автовокзалі зупиняються маршрутки на Одесу і Коблево, тим самим створюючи перешкоди для міського транспорту: маршрутки висаджують людей фактично серед дороги, оскільки не можуть заїхати в карман. Виконання рішення мають контролювати Укртрансбезпека і патрульна поліція. 

Представники перевізників залишилися, звісно ж, незадоволеними. Директор ПП "ПіК" Віктор Мироненко заявив, що на вказаному місці працює близько 11 перевізників, які обслуговують міжобласні, внутрішньообласні, приміські маршрути. Його фірма 2005 року облаштувала за свої кошти карман, зупинку та навіс. Про те, що фактично наразі там працює нелегальний автовокзал, він не казав.

При цьому перевізник визнає, що це зупинка громадського транспорту. Тому, на його думку, за ПДР там може зупинятися будь-який транспортний засіб, який здійснює перевезення і працює за маршрутом. Мироненко назвав це перетягуванням канату: нібито виконком вносить зміни до Правил дорожнього руху.

Проте Олександр Сєнкевич нагадав Мироненку, що перевізники на вказаному місці здійснюють не зупинку, а стоянку. Крім того, вони не мають права відстоювати транспорт ближче 30 м зупинки громадського транспорту. Тобто вони порушують ПДР. "Ця проблема мусолиться і не ухвалювається рішення вже не один рік", - сказав мер.

Він додав, що перевізник може внести свої пропозиції до транспортного управління зі своїм баченням, як вирішити ситуацію. Мироненко ж казав, що не потрібно виносити заборонне рішення виконкому, а вони пропонують за власні кошти розширити карман та "більш-менш привести до інсуючих норм". 

"Це питання не виникло в понеділок. Скільки років громадяни скаржаться? З 2005 року. Люди живуть на Пограничній, відпочивають, а тут "Одеса, Одесочка". Перевізники, зернотрейдери не хочуть вирішувати проблеми, поки їх не припирають до стінки", - відповів мер.

Представнику "ПіКу", який облаштовував карман акцентували: рішення стосується не окремо його, а всіх перевізників. Тому якщо вони хочуть продовжувати господарську діяльність, то повинні не порушувати закони і не заважати людям.

Мироненко намагався сказати, що це в повноваженнях Укртрансбезпеки та Нацполіції наводити порядок на зупинках. І перевізники не мають стосунку до того, що водії порушують ПДР. Але йому ще раз нагадали, що навіть захищаючи свій бізнес, перевізники не повинні порушувати права людей. В результаті виконком ухвалив рішення, тим самим заборонивши автовокзал-невидимку. Тепер залишається проконтролювати його виконання. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme