У Миколаєві, щоб зберегти каток створять комунальне підприємство

Єдиним цляход вирішення проблеми, як повідомив Мотуз, є зміна призначення землі з комерційного на громадське

У Миколаєві, щоб зберегти каток створять…

Нещодавно у Миколаєві льодовий каток опинився на межі закриття через фінансові труднощі. Батьки та вихованці написали петицію до місцевої влади, щоб заручитись підтримкою місцевої влади, повідомляє Depo.Миколаїв

Так як каток є приватним закладом подібні заяви про зниження орендної ставки на землю звучали, як спосіб "вибити" у влади знижки. 

Сьогодні, в ході сесії міськради Сергій Мотуз прозвітував про напрацювання гуманітарної комісії з приводу вирішення проблеми. Депутат констранував, що законно знизити орендну ставку на землю з 3% нормативної вартості землі до 0,7% неможливо. Відповідно до закону, орендна ставка землі для комерційних установ становить від 3 до 12%. 

Єдиним цляход вирішення проблеми, як повідомив Мотуз, є зміна призначення землі з комерційного на громадське. Він пропонує створити комунальне підприєство "Миколаївський льодовий комплекс", в статутному капіталі якого можливе залучення додаткового фінансування. 

Перед депутатами виступив і представник вихованців катку, який закликав депутатів не допустити його знищення, як у Вінниці. 

Депутати виступили за збереження катку, але Олег Гріпас зазначив, що спочатку треба обговорити фінансову частину питання. Каток став збитковим, тож депутати не хочуть "вішати собі на шию" збиткове комунальне підприємство. 

Лариса Веселовська додала, що каток потрібно повністю реформуватися, адже покрівля стоїть вже 10 років і не справляється з поставленою задачею. Вона виступила з ініціативою повністю перебудувати його та перетворити на зимовий палац. 

Сергій Кантор відзначив, що питання не вирішується за рахунок комунального підприємства, адже воно вирішує звосім інші питання. 

Загалом депутати зазначили, що сьогодні вирішення цього питання вимагає більш детального вивчення та залученням серйозного інвестора. Андрій Яковлев запропонув поручити пошук інвестора новоствореній Агенції розвитку Миколаєва. ЇЇ працівники отримують 50 тис. грн зарплатні на трьох, тож мають їх відпрацьовувати. 

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич зазначив, що в програмі розвитку на 2016-17 роки не передбачено жодних коштів на створення ковзанок чи будівництва спортивних арен, тож зараз місто не потягне такі витрати.

Тому було поручено визначити вартість проекту будівництва льодового палацу з урахуванням наявного у підприємців майна, яке коштує сотні тисяч доларів, щоб в подальшому воно могло увійти в КП на принципі  державно-приватного партнерства. 

Тепер треба розробити бізнес-проект із запланованими прибутками, який перегалянуть в управлінні економіки та вирішать подальшу його долю. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme