У Миколаєві хочуть поєднати історичні та археологічні маршрути у музеї під відкритим небом

У місті є безліч цікавих місць, які можна позначити локально та приховати археологічні знахідки під куполом

У Миколаєві хочуть поєднати історичні та…

У Миколаєві потрібно створювати не просто музей під відкритим небом з археологічними знахідками, а включати до нього й історичні місця, як це роблять у Європі. Про це розповіли учасники прес-конференції, на якій представили результати розкопок поселення у Великій Коренисі, повідомляє Depo.Миколаїв.

Начальник відділу охорони культурної спадщини Ірина Бондаренко зазначила, що на території міста є 73 пам'ятники археології, частина більш-менш досліджена. На їхнє вивчення можна витратити багато часу, але починати колись потрібно.

Археологи також додають, що можна було б зробити локальні місця, де позначити археологічні знахідки. Наприклад у тій самій Великій Коренисі, де знайшли землянку та артефакти V ст. до н.е. огороджувати всю територію немає сенсу. А ось встановити купол, зробити таблички і бігборди, де зобразити реконструкцію землянки, якою вона була 2,5 тис. років тому, викласти частину артефактів було б цікаво.

За словами Бондаренко, поки у мріях музей під відкритим небом - не просто з археологічними об'єктами, а й історичними. Наприклад, Костянтинівською батареєю (штучна грбля на правому березі Бузького лиману - ред.). Тобто прокласти туристичні маршрути, у яких поєднати різні пам'ятки.

Археолог Кирило Горбенко також розповів про розкопки у городищі Дикий Сад. За його словами, там вже знайшли цікаву кладку та артефакти: кераміку, багато виробів з рогу благородного оленя, - у минулому за більш холодного клімату він водився в наших краях. 

Горбенко додає, що головним залишається питання охорони та музеїфікації території Дикого Саду, щоб хоча б до наступного року зробити експозиіцію: прибрати траву, очистити, вирішити питання статусу. За словами Бонадаренко, рух у цьому напрямі є:

"Справа залишається за тим, щоб правильно продумати стратегію впровадження її у життя, щоб на першому етапі не напоротися на відмову. Є що у місті показати. Потрібно зібрати це воєдино і зробити те, чого немає у інших. Маючи власну цікаву історію, ми її повинні самі вивчити та іншим показати, що Миколаїв не на пустому місці зародився, і не 200 років тому на території з'явилися люди. Територія завжди була цікавою для людей", - додає начальник відділу охорони культурної спадщини.

Нагадаємо, що миколаївські археологи предствили результати розкопок у поселення Велика Корениха ІІІ, зокрема землянку V століття до н.е.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme