Це не спортсмени провалили Олімпіаду, а уряд, - Харлан

Фехтувальниця Ольга Харлан розповіла про умови тренування в Україні та за кордоном, свої прагнення та переживання

Це не спортсмени провалили Олімпіаду, а…

Миколаївська зірка фехтування на шаблях, олімпійська чемпіонка 2008 року Ольга Харлан вважає, що з такими умовами підготовки до Олімпіади Україні слід очікувати, що багато спортсменів відмовляться виступати в Токіо. Про це Харлан розповіла в ефірі "Громадського", передає Depo.Миколаїв.

Фехтувальниця розповіла, що ці Олімпійські ігри виснажили її: "Насправді Олімпійські ігри це дуже важкі змагання морально та фізично, тому що ти до них готуєшся чотири роки: не спиш ночами, думаєш про те, як виступити саме на цих змаганнях, адже в тебе є всього два шанси (індивідуальні та командні змагання, -ред). Це найскладніші змагання в житті спортсмена". 

Надмірні очікування оточуючих зіграли зі спортсменкою негативну роль: "Напевно, все-таки складніше, коли ти там вже побував і досяг чогось. Ми командою виграли. Всі ці чотири роки я виступала і показувала якісь результати на Чемпіонатах світу та Європи. Від мене багато очікують та сподіваються". 

Саме через емоційне напруження Харлан програла росіянці вихід у "двійку": "В своємо бою за вихід у двійку, який я програла, я, напевне, більше думала про те, що від мене очікують "золота", мені потрібно  виграти цей бій та ін. Раніше бої я проводила прекрасно, хоча це були важчі бої. Все-рівно я думала про те, що від мене очікують, від мене чогось хочуть, і напевне це мені завадило". 

Починати роботу над помилками фехтувальниця не поспішає та відпочиває від емоціонального напруження: "На це потрібен час. Я взяла паузу, думати про це поки не хочу. Робити якусь роботу над помилками (поки рано, - ред). Ще і двох тижнів не пройшло з того моменту, як я приїхала з Ріо, тому хочеться трохи відпочити думками, фізично і морально. Не думати про те, що мені потрібно виходити на змагання, фехтувати і щось змінювати". 

Зазначимо, що після першої гучної перемоги Ольги Харлан на Олімпіаді в Пекіні у Миколаєві та по всій Україні з'явилось чимоло бажаючих стати фехтувальниками. Батьки повели дітей до школи фехтування: "Діти почали приходити ще з (часів, - ред) Пекіку, коли прозвучали наші прізвища, те що ми з Миколаєва. Впринципі, по всій країні почали ходити на фехтування, особливо у Миколаєві наплив дітей дуже великий був. І по цей день ходять. Дякуючи Богу їм є на кого рівнятися, бо у нас в Миколаєві не лише я, є чемпіони Європи та світу, молоді спортсмени на яких також хочеться рінятися. Дітям цікаво, вони приходять та хочуть займатися, вони хочуть стати як ми". 

Попри затребуваність школи фехтування, стан будівлі залишає бажати кращого, а умов для тренування олімпійської чемпіонки ніякі: "З цим великі проблеми. Діти хочуть приходити, але іноді просто не вистачає місця. Для дорослої групи, в якій я тренуюсь, приходить 20 людей, реально не вистачає місця, бо коло замикається. Це спортзал, дві доріжки. Точної квадратури я не можу сказати, він дуже маленький. У нас є ще два таких самих зали, але там різні види зброї... Я за тренування можу провести два бої, а це дуже мало, адже мінімум я повинна проводити десять боїв. Ось такі у нас зараз умови. По-перше, вона (зала, - ред) зараз в не дуже доброму стані, але вже почали робити її реконструкцію, але поки тілько зовні". 

Саме в цій школі 16 років тому і розпочиналась спортивна кар'єра Ольги Харлан. На перше тренування її привів хрещений батько: "Прийшла я в ту саму школу, в той самий зал, де я займаюсь вже 16 років. Мене привів мій хрещений, він тренер. Він і досі тренер моєї сокомандниці Олени Хомровоїй, яка була зі мною в Пекіні, також олімпійська чемпіонка... Нам говорили, коли ми готувались до Олімпійських ігор: "У вас є шанс втілити свою мрію в реальність". У нас так і вийшло. До цього я займалась бальними танцями. Закінчила займатись бальними танцями і пішла на фехтування. Мені було 10 років". 

Харлан не хоче порівнювати умови для тренувань в Україні з закордонними, адже вони просто ніякі: "Взагалі не потрібно порівнювати про спорт за кордоном і у нас в Україні. Олімпійський спорт, я не знаю як футбол, баскетбол, я не бачила цього зсередини, я бачу як тренуються борці в нас, я бачу як тренуються фехтувальщики, боксери на тій самій олімпійській базі. Наприклад, у фехтувальників немає свого залу. Умови за кордоном набагато кращі.Там в кожному місті є фехтувальний клуб в якому є доріжки, і не одна чи дві, а 8-9, у деяких 20. І взагалі можливостей тренуватись (за кордоном, ред) більше. Мотивації більше, ставлення краще". 

Ні для кого не секрет, що ці Олімпійські ігри стали провальними для України, багато хто звинувачує спортсменів, але, на думкк Харлан, в усьому винен уряд, якому було чхати на спортсменів та результат: "Це не українські спортсмени провалили Олімпіаду - це наш уряд провалив Олімпіаду. Тому що  все починається з них: з підтримки, з підготовки не за рік до Олімпіади, не за півроку до Олімпіади, а за чотирни роки. Вже зараз необхідно готуватись до Токіо, вже зараз потрібно готувати нових спортсменів, тому що багато спортсменів можуть зараз піти". 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme