Тимчасовий губернатор Миколаївщини розповів, що заважає побороти чуму свиней

Африканська чума свиней змусила величезне підприємство знищити 7 тис. тварин

Тимчасовий губернатор Миколаївщини розпо…

Миколаївська влада визнала, що не може самостійно справитись з поширенням в області африканської чуми свиней. Результатом їх недбалих рішень стало знищення семи тисяч свиней на підприємстві "Техмед Юг". Від массового винищення худоби страждають жителі смт. Воскресенське, які не можуть дихати через сморід від спалювання тисяч свиней, повідомляє Depo.Миколаїв.

Сьогодні, 7 вересня, в.о. голови Миколаївської ОДА В'ячеслав Бонь скликав обіцяну  робочу нараду з приводу поширення чуми. Влада просить підтримки у приватного бізнесу та скаржиться,  що немає грошей та засобів для нормального функціонування дизбар'єрів.

Раніше вже повідомлялось, що навіть при наявності дизбар'єрів спеціалісти не перевіряють автомобілі, які безперешкодно вивозили з зони зараження м'ясо. Пізніше на тих самих постах поліція охороняла купи тирси, а потім взагалі їх покинула. 

В ході сьогоднішньої зустрічі Бонь заявив, що є чіткий механізм, який визначає порядок дій при виявленні вірусу АЧС, але на він не діє через реструктуризацію багатьох установ, таких, наприклад, як ветеринарна поліція: "Є інструкція, в якій практично прописані всі необхідні заходи, але, як в народі кажуть, гладко було на папері, та забули про яри... тому що з моменту написання цієї інструкції, у нас вже як мінімум ліквідована ветеринарна поліція, яка мала дуже широкі повноваження . Аж до того, що їм видавали табельну зброю і вони могли самостійно зупиняти автомобілі і проводити перевірку".

Він додав, що зараз не обов'язково мати сертифікат визначення продукції і, зупиняючи машину, поліція не знає звідки їде м'ясо, неможливо також перевірити його походження на стихійних ринках.

Існують проблеми і з компенсацією за вилучених свиней. В.о. голови ОДА заявив, що прокуратурі області також доводиться винаходити нові механізми для виплати грошей, так як закон на даний момент також не регулює цей процес: "«Дуже неадекватно і некоректно прописаний механізм визначення ціни компенсації. Тут теж доводиться самим винаходити певний механізм. Ще минулої осені ми направляли нашого фахівця до Києва, ми опрацьовували які нам зміни варто внести в законодавство, постанову Кабміну. На жаль, на даний момент ці ухвали не опрацьовані. Минулого тижня ми повторно відправили список проблем і, я думаю, що варто в Києві збирати велику нараду, на якій регіони сказали своє слово".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme