Стрибки у воду - це як балет в повітрі, - Ілля Кваша

Восьмикратний чемпіон Європи і дворазовий срібний призер чемпіонатів світу взяв участь у проведенні майстер-класу зі стрибків у воду для учнів київських шкіл

Стрибки у воду - це як балет в повітрі,…

Зоряний український стрибун у воду бронзовий призер Олімпійських ігор в Пекіні Ілля Кваша разом зі своїми партнерами по збірній України Юлією Прокопчук, Олександром Горшковозова і Ганною Письменською взяв участь у другій частині проекту Olympic Lab, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "XSPORT".

В рамках івенту восьмикратний чемпіон Європи і дворазовий срібний призер чемпіонатів світу взяв участь у проведенні майстер-класу зі стрибків у воду для учнів київських шкіл.

Після закінчення незвичайної тренування Кваша в інтерв'ю розповів про свої враження від отриманого тренерського досвіду, а також поділився планами на майбутні два місяці, які відокремлюють українця від старту на Олімпійських іграх в Ріо.

- Дуже сподобалося бути тренером, особливо, коли бачиш палаючі очі дітей і величезне бажання, з яким вони хочуть пізнавати щось нове. Їм все цікаво. У ці півтори години намагалися включити максимальну кількість елементів, які є в стрибках у воду, але у нас, на жаль, не все "влізло". Стрибки у воду - це, як балет в повітрі, адже тут і акробатика, і хореографія, батутна підготовка, стрибки в сухому залі, трампліни. Ми в міру можливостей намагалися показати все і вичавити максимум.

Коли потрібно приходити в стрибки в воду?

- В ідеалі стрибками у воду потрібно займатися років з п'яти-шести, причому увага приділяється плаванню і вмінню триматися на воді, плюс якісь легкі елементи, типу "солдатика". Існують рідкісні випадки, коли людина талановита і може прийти і в 13 років, і добитися великих результатів в спорті. Я прийшов в цей вид спорту в вісім років, але краще починати раніше, так як мені було вже складніше. Хлопці, які приходять в 15-16 вже сформувалися, але навчитися красиво стрибати в воду вони можуть. Я не кажу, що у них будуть медалі чемпіонатів Європи, світу або Олімпійських ігор, але для себе вони можуть прийти і займатися.

Ти розглядаєш тренерську роботу в якості можливого продовження кар'єри після закінчення професійних виступів?

- Я не заперечую цього. Подивимося, як складеться життя, і як все піде. У мене планується третя Олімпіада, хто його знає, може я і до четвертої дострибаю.

Зараз по ходу спортивної кар'єри ти думаєш про те, що буде далі?

- Так, звичайно, я себе морально готував до цього і вибираю той напрямок і професію, куди можна піти. Поки я в сумнівах. Намітки є, а там подивимося, як вийде.

Зараз хочеться говорити про Олімпійські ігри або намагаєшся відсторонитися від цього?

- Я зараз намагаюся в якійсь мірі абстрагуватися. Готуюся і намагаюся на кожному тренуванні з себе вичавити максимум, для того щоб кінцевий результат виявився максимально хорошим. Потрібно постаратися вивести себе на пік форми саме тоді, коли це буде потрібно. Саме це 15-16 серпня, коли у нас буде змагання на 3-метровому трампліні.

Сьогодні рівно два місяці до старту. Комусь може здатися, що це багато, але насправді це дуже мало. Навіть рік до Олімпіади - мало, адже час летить непомітно.

Зараз головне не перегоріти і не перевантажити себе. Потрібно розрахувати навантаження в загальнофізичної підготовки і в стрибках, щоб залишатися на хорошому рівні і додати вже безпосередньо в серпні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme