Миколаїв

Екскременти чорних бакланів зупинили гідроагрегати Ташлицької ГАЕС

Одночасна зупинка двох машин роботою захисту згідно з заданим алгоритмом сталася 6 серпня о 21:16

09 серпня 2016, 16:44

Екскременти чорних бакланів зупинили гідроагрегати Ташлицької ГАЕС

Винуватцями зупинки гідроагрегатів Ташлицької ГАЕС стали продукти життєдіяльності чорних бакланів, які використовують опори та грозозахисні троси ВЛ-330 кВ у якості місць для посадки, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Южно-Української АЕС.

Одночасна зупинка двох машин роботою захисту згідно з заданим алгоритмом сталася 6 серпня о 21:16. Відхилень від параметрів нормальної експлуатації гідроагрегатів не було. Першопричиною роботи релейного захисту стало однофазне коротке замикання фази "А" ВЛ-330 кВ "Трихати" на відстані близько 1,7 км від шин ВРП-330 кВ ВП "Южно-Українська АЕС" на ділянці лінії, що не належить ЮУАЕС.

"Персонал каскаду перевірив правильність дії захисту та виконав огляд механічної частини гідроагрегатів, - повідомив заступник головного інженера каскаду ГЕС-ГАЕС Богдан Пахомов. - Відхилень не виявлено. За дві з половиною години машини було підключено до мережі в генераторному режимі".

З проблемою, коли причиною короткого замикання на високовольтних лініях стають продукти життєдіяльності пернатих, періодично стикаються електрики всього світу. Южно-українські гідроенергетики - не є винятком. Через пташиний послід неодноразово відбувалися однофазні короткі замикання фази "В" ВЛ-330 кВ "ТГАЕС-1", що призводило до її відключення дією релейного захисту. Останнє таке порушення в роботі сталося 30 вересня 2014 року. Перейнявши досвід колег, восени того ж року южно-українські енергетики встановили на високовольтній лінії додаткові пристрої, що захищають від птахів. Механічні відлякувачі стали ефективним засобом боротьби з чорними бакланами в початковий період їх використання. Згодом птахи звикли до механічних відлякувачів і перестали на них реагувати.

Для ефективнішої боротьби з пернатими ВП ЮУАЕС придбано біоакустичний відлякувач. Його роботу засновано на якісному цифровому відтворенні криків тривоги відлякуваних птахів, а також їх природних ворогів - хижаків. За інформацією начальника електроцеху каскаду ГЕС-ГАЕС Олега Агамалова, нині ведеться монтаж кабельної траси для підключення птаховідлякувачів типу "Орлан-1".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв

Loading...
Loading...